“Hain taraftar istemiyoruz”

BURSA - LIG A'da önceki hafta deplasmanda oynadigi Usakspor maçinda çikan olaylar nedeniyle PFDK tarafindan bir maçlik sahasi kapanan Bursaspor'da üzüntülü günler yasaniyor.

Vali Canpolat söyle konustu;

“Kayseri’de iki yil üst üste takimlarimiz Süper Lig’e çikti, ama orada hain taraftar yoktu. Yani o olaylari çikartan 3 – 5 kisiye ben taraftar da diyemeyecegim. Simdi bizlerin, yönetimin, taraftarlarin maç izleme keyfine kimin engellemeye hakki var söyleyin. Bu tür olaylara firsat vermemek için kili kirk yarmamiz lazim” dedi.

Bu arada Bursaspor önümüzdeki hafta kendi sahasinda oynamasi gereken Istanbul Büyüksehir Belediyespor maçini Çanakkale 18 Mart Stadyumu’nda oynayacak.

29 Ekim Cumhuriyet Bayrami nedeniyle Altinceylan Tesisleri’nde bir resepsiyon veren Bursa Valisi Nihat Canpolat, saha kapatma cezasina neden olan olaylari çikartanlara ates püskürdü. Bursaspor’un bu yil Süper Lig yolunda emin adimlarla ilerledigi bir dönemde butür olaylarla önünün kesilmesini elestiren Canpolat; “Hepimizin sadece bir tane Bursaspor’u var. Günlerdir kendi sahamizda Bursasporumuzu izlemek için sabirsizlaniyorduk. Ama Usak’taki olaylar nedeniyle sahamiz kapaniyor. Taraftarlarimizin art niletli su kisilere firsat vermemesi gerekir” dedi.