Hakan Kutlu lige tutunacaklarına emin

Denizlispor ile golsüz berabere kalan Manisaspor'da teknik direktör Reha Kapsal, iyi oynamalarına rağmen 2 puan kaybettiklerini söyledi. Denizlispor teknik direktörü Hakan Kutlu, ligde kalacaklarından emin.

Kapsal, maçtan sonra yaptığı açıklamada, maçta Denizlisporlu Güray’ın ayağının kırılmasının kendilerini çok üzdüğünü, oyuncuya ve ailesine geçmiş olsun dileklerini ileterek, oyuncunun bir an önce sağlığına kavuşmasını ve sahalara geri dönmesini temenni ettiklerini kaydetti.

Müsabakada 90 dakika üstün olan tarafın kendileri olduğunu ifade eden Kapsal, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Maçın kırılma anlarında rakip takımın kalecisi çok iyi toplar çıkardı. Özellikle son 20 dakikada Denizlisporlu oyuncuların korner ve duran toplarda 11 kişinin 6 pasa girdiğini, ilerde kimse bırakmadığını gördük. Onların galip geleceğini düşünüyordum. Ama son 20 dakikalık oyunda 6 pastan çıkmadılar. Bu kadar olumlu işler yaptığımız maçta bana göre bir tek gol yoktu. Çünkü atmosferi yüksek olan 2 maç oynadık. Dün oynanan maçlarda rakiplerimizin puan kaybetmesi bu maçı daha farklı boyuta getirmişti. Ama oyuncular ilk geldiğim güne göre her anlamda gelişim gösteriyorlar. İyi oynamamıza rağmen 2 puan kaybettik. Üzgünüz ama şimdi bu maç bitti artım tüm planlarımız önümüzdeki Bursaspor maçına yönelik. Kaybettiğimiz puanı dışarıda alabilecek bir ekibiz. Biz iyi bir takımız, o yönden rahatım ve düşeceğiz diye hiçbir endişem yok.”

-DENİZLİSPOR CEPHESİ-

Denizlispor teknik direktörü Hakan Kutlu da maça çok iyi başladıklarını, ancak maç başında Güray’ın sakatlanmasının takım üzerinde olumsuz etki yaptığını söyledi.

Maçın belirli bölümlerinde üstün oynadıklarını söyleyen Kutlu, şunları kaydetti:

”Maçı her iki takım da galibiyetle bitirebilirdi. Ama son 5 dakika Manisaspor bizden biraz daha üstün ve iyi bir futbol oynadı diyebilirim. Galibiyet için gelmiştik ama 1 puan da bizim için burada çok önemli. Dünkü sonuçlardan sonra rakiplerimize 1 puan daha yaklaşmış olduk. Önümüzde iyi bir fikstürümüz var. İki zor Beşiktaş ve Bursaspor maçlarını atlatıp, fikstür avantajımızı çok iyi değerlendirip ligde kalacağımıza inanıyorum.”

Maçın her iki takım açısından da ortada geçtiğini ifade eden kaleci Özden ise Manisa’ya yenmek için geldiklerini, yenemedikleri takdirde yenilmemek için mücadele ettiklerini söyledi.

Ayağında parçalı kırık tespit edilen Güray’ın ayağının alçıya alındığı, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edilen Güray’ın takımla birlikte Manisa’dan ayrıldığı öğrenildi.

Öte yandan müsabakanın bitiminin ardından kendi taraftarını selamlayan Denizlisporlu oyuncuların soyunma odasına gidişi sırasında Manisasporlu taraftarlar Denizlisporlu oyunculara tepki gösterdi. Maç sırasında da farklı bölümlerde oturan iki takım taraftarları birbirlerine pet şişe fırlattıkları gözlendi.