Hakan Şükür çok kızdıracak!

Adnan Polat ve Haldun Üstünel bu açıklamaya çok sinirlenecek.

“Polat, şampiyonluğu çok iyi anlattı. Ama futbolcuyu konuşturmadı. Çünkü hepsi beni övecekti. Üstünel’e ‘Sihirbaz’ diyorlar. 1’e gelecek adamı 3’e almak nasıl sihirbazlık?”

G.SARAY’IN efsane futbolcularından Hakan Şükür, ayrılığının 2. yılında kara kaplı defterini açmaya başladı! Sabah Gazetesi’nden Ayşe Özyılmazel’e Adnan Polat ve Haldun Üstünel’le ilgili çarpıcı açıklamalar yapan Şükür, açtı ağzını yumdu gözünü:

“ÖZHAN Başkan ön planda olmak istemeyen, mantıklı ve hassas bir insandı. Adnan Başkan ise kendi düşüncülerini doğru bilen birisi. Polat benim son şampiyonluğumda son iki ayda geldi ve şampiyonluğu çok güzel anlattı, fakat hiçbir futbolcusuna anlattırmadı!

‘FUTBOLCU arkadaşlarım beni anlatmasınlar, katkılarımı anlatmasınlar’ diye oyunculara konuşma yasağı getirdi. Çünkü arkadaşlar benim emeğimi anlatacaklardı ve ben de gönderilecektim. Eh bunlar duyulup da ben gönderilseydim taraftar ayaklanacaktı. Bu anlamda Adnan Polat çok zekidir. Sorumluluk sadece şampiyonluklar da değil, kötü günlerde de alınır.

BAŞKANIMIZ benim hakkımda çok güzel şeyler söylemişti ama bir ay sonra ayrılma durumuyla karşı karşıya kaldım. Bunun asıl nedeni ise başkanın samimiyetsizliği.

BEN G.Saray’ı çok seviyorum. G.Saray’ı yöneten bir başkan hakkında birçok şeyi söyleyemem. Kimi haklı görür, kimi haksız görür. Diyeceğim; bana düşünceleri çok samimi gelmedi ve ben de jübileyi kabul etmedim. Yarın öbür gün arkadaşlarımla beraber bir jübile projem var. Bu çok büyük bir proje olur, çok önemli yıldızlar gelir, geliri bağışlanır.

DİNİ inançların takıma büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Bu bir konsantrasyondur, kendinize dikkat etmektir, düzgün davranabilmektir. O duruşunuz size kariyerinizi getirmiştir. O kariyer de soyunma odasında bugün hiçbir yöneticinin yapamadığı biçimde diğer oyuncuları etkiler. Futbolcular yöneticiye, onun parasını veren adam diye bakar ama kariyerli futbolcuya öyle bakamaz! ‘Benim için oyna’, dediğinizde sevgiyle kendini ortaya koyar.

G.SARAY yönetimi çok başarısız. Nedenlerini biliyorum ama söylemek istemiyorum. Haldun Üstünel’e yabancı transferleri çok iyi yaptığı için ‘sihirbaz’ dendi. G.Saray’ın parasını nasıl kullandığınız ve onu Milli Takımını’za nasıl yansıttığnız önemli. 1’e gelecek oyuncuyu 3’e getirmenin neresi sihirbazlık anlayamadım. Geri dönüşümü olmayan transferler yapıyorlar. Yerli oyuncuda öyle değil. Yerli oyuncu düşük paralara oynuyor, geri dönüşü yüksek oluyor, Türkiye’nin sorunlarını da yurt içinde tutuyor.

BU yapıdan dolayı ruh kayboldu. Soyunma odalarında 5-6 tane tercüman var. Mühim olan orada hepsini anlayan, bir şey yapmak için gelen oyuncuları getirmek. Yönetici bunu görmüyorsa ben arkasında başka bir şey ararım. Siz UEFA’yı kazınmış bir takımın taraftarısınız, iş yapmamış oyuncuları, havalimanında 3 bin kişiyle karşılıyorsunuz. Bu hoş değil.”