Hakan Şükür’ün boyu bakın nasıl ölçüldü

Kahramanmaraş Galatasaraylılar Derneği'nin şampiyonluk proğramına katılan Galatasaraylı futbolcu Hakan Şükür, dondurma ile boyunun ölçüsünü aldırdı ve et satırı ile dondurma kesti.

Ergun Gürsoy, “Bu sene Türkiye’nin yüzde 70’i Galatasaray’ın şampiyon olmasını istedi. Bizde alnımızın akıyla son maça kadar mücadelemizi sürdürdük ve Galatasaray şampiyon oldu.” dedi.

Proğrama katılan vali ve emniyet müdürüne teşekkür eden Gürsoy, şöyle konuştu: “Sağ olsunlar sayın valim ve emniyet müdürüm bizi şereflendirdiler. Ben muhtelif yerlere gidiyorum. Galatasaray’ı tutmayanlar gecelere gelmeye ayakları pek varmıyor”

Her zaman takımın arkasında olduğuna dikkat çeken Gürsoy, “Galatasaray’ın arkasında bir bekçi, onun yücelmesini isteyen bir neferiyim. Dolayısıyla zaman zaman bekçilik, zaman zaman tenkit, zaman zaman da alkış bizden gelecektir. Bizi kimse yok oldu zannetmesin. Her zaman varız.” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Galatasaraylılar Derneği’nin hazırladığı plaket Kahramanmaraş Valisi İlhan Atış tarafından Ergun Gürsoy’a verildi. Vali Atış, kendilerine teşekkür eden Gürsoy’a dönerek, “Biz Kahramanmaraşlılar olarak başaranları severiz. Onun içinde hep başarmışızdır. Başarının hangi takımdan olması bizim için önemli değil. Galatasaray olması ise bizi gururlandırıyor”diyerek Galatasaraylı olduğunu gösterdi.

Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın elinden plaket alan Hakan Şükür, Türk halkının duaları ile şampiyon olduklarını kaydetti.

Hakan Şükür, ünlü Kahramanmaraş dondurması ile boyunu ölçtürdü. Tarihi Kahramanmaraş Kalesi’nde düzenlenen proğramda Ergun Gürsoy ve Hakan Şükür kızlarıyla sahneye çıkarak şampiyonluk pastasını kesti.

Ardından Kahramanmaraşlılar Dondurma (MADO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Kambur, yaptığı dondurma şovunda lastik gibi sündürdüğü dondurma ile yıldız futbolcunun boyunun ölçüsünü aldı. Çengele asılı dondurmayı satır ile kesmek isteyen Hakan Şükür, oldukça zorlandı.

Programda Hakan Şükür’e, Ultra Aslan grubu tarafından bakır işlemeli taç giydirildi. Ayrıca ligin son maçında futbolcunun giydiği 9 numaralı forma 7 bin 500 YTL ye Mustafa Nar isimli iş adamına satıldı. Gecede ayrıca Takıma destek veren kişilere de plaket verildi.

Yaklaşık 500 kişinin katıldığı kutlamada pop sanatçısı Funda Arar da konser verdi.