Hakaret içeren karikatürlere tepkiler devam ediyor

İnegöl'de sivil toplum kuruluşları Hz. Muhammed'e ve İslam dinine hakaret eden içeren karikatürleri yayınlayan Avrupa basınını ve Danimarka'yı kınadı ve ekonomik boykot çağrısı yaptı.

Ensar Vakfı, Memur-Sen, İHMED, ÇEKÜD, İ.H.H., BİÇİMDER, Eğitim Bir-Sen, Sağlık-Sen, Diyanet-Sen, Büro-Sen, Türkiye Kamu-Sen, Türk Eğitim-Sen, Türk Haber-Sen, Türk Sağlık-Sen, Türk Tarım-Sen, Türk Diyanet-Sen, Türk Yerel Hizmet-Sen, Türk, Enerji-Sen, Türk Kültür-Sen ve Türk Büro-Sen’den oluşan sivil toplum kuruluşları, düzenledikleri basın toplantısında başta ABD olmak üzere Avrupa ülkelerinin mallarını boykot etme çağrısında bulundu.

İnegöl’de sivil toplum kuruluşları, Danimarka’da başlayıp, diğer Avrupa ülkelerinin tamamında yayınlanan karikatür yoluyla Hz. Muhammed’e yapılan hakarete karşı ortak tepki gösterdi. Söz konusu sivil toplum kuruluşları adına konuşan İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği(İHMED) Başkanı Haydar Cerrah, “Peygamberimize ve inancımıza yapılan bu hakaretler, bütün dünya Müslümanlarını olduğu gibi bizleri de derinden yaralamıştır. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimize ve O’nun şahsında dinimize hakaret eden bu haçlı ruhunu ve ülkelerini en hafifiyle nefretle kınıyoruz” dedi.