Hâkimin dramı!

Yargıtay hâkimi İnci Biçkin'in ölümünün perde arkasında, eşinin para karşılığı girdiği cinsel ilişkinin yattığı öne sürüldü.

Evinde hayatına son veren Yargıtay tetkik hâkimi İnci Biçkin’in (35) avukat eşi Murat Biçkin’in, Aksaray’da 18 yaşından küçük bir kızla cinsel ilişkiye girdiği gerekçesiyle yargılanarak ceza aldığı, dosyasının da bir süre önce Yargıtay’da görüşüldüğü ortaya çıktı.
Edinilen bilgiye göre, Aksaray’da avukatlık yapan Murat Biçkin hakkında, 18 yaşından küçük kızla cinsel ilişkiye girdiği gerekçesiyle geçen yıl dava açıldı. Aksaray’da görülen davada, genç kızla ilişkiye girdikleri belirtilen 13 kişi daha yargılandı. Mahkeme, Biçkin’e, kızla rızasıyla cinsel ilişkiye girdiği gerekçesiyle 900 YTL para cezası verdi.

Yargıtay’dan döndü
Temyiz edilen dosya, İnci Biçkin’in de tetkik hakim olarak görev yaptığı Yargıtay’a geldi. Yargıtay 5. Ceza Dairesi, yeni TCK yürürlüğe girmeden önce karara bağlanmış tüm davalarda olduğu gibi davayı usul yönünden bozdu.

Keşif raporu
Daire, yerel mahkemeden, davayı eski TCK ile yeni TCK’yı karşılaştırdıktan sonra yeniden karara bağlamasını istedi.
Genç kızın Biçkin’le para karşılığı bir işyerinde ilişkiye girdiğini söylediği belirtildi. Yargılama sürecinde Biçkin’in talebi üzerine bu işyerinde keşif yapıldığı öğrenildi. Ardından da dışarıdan görülebildiği için işyerinde ilişkiye girilmesinin mümkün olmadığı yönünde rapor düzenlendiği bildirildi. Biçkin’in yargılama aşamasında, genç kızın kendisinden para koparmak için iftirada bulunduğunu savunduğu kaydedildi.

Eşiyle tartıştı
Memleketi Aksaray’da toprağa verilen bir çocuk annesi İnci Biçkin’in eşiyle sorunlar yaşadığı, Ankara’daki evinde ölü bulunmadan bir süre önce de sert şekilde tartıştığı öne sürülmüştü.
Yargıtay çevrelerinde, hâkim İnci Biçkin’le eşinin arasının bozulması sürecinin bu davayla birlikte başladığı iddiaları konuşuluyor. İnci Biçkin’in davanın açılması ve Yargıtay’a da yansıması nedeniyle büyük üzüntü duyduğu belirtiliyor.