Hakkari’de 30 Ağustos törenle kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı Hakkari'de düzenlenen törenle kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı Hakkari’de düzenlenen törenle kutlandı.

Hakkari Valiliği önünde düzenlenen tören öncesi çevrede yoğun güvenlik önlemleri alındı. Vali Necmettin Kalkan ve Dağ ve Komando Tugay Komutanı Levent Köse’nin Atatürk Anıtı’na çelek sunmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu törene katılmadı. Anıta Belediye Başkanlığı çelengi sunulmadı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Topçu Yüzbaşı Göker Gürler yaptı. Gürler, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91. yıl dönümünü kutluyoruz. Bu zafer büyük komutan Atatürk’ün önderliğinde çelikleşmiş bir milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde dünyanın en güçlü ordularına karşı elde edilen, yüreği bağımsızlık ateşiyle yanan bir milletin sarsılmaz azim ve inancının zaferidir. Bizler için çok büyük önem taşıyan bir destandır kurtuluş savaşı. Hürriyet aşığı milletimizin yeniden dirilişinin destanıdır.” dedi.

Kutlamalara Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Tufan Ergüder, askeri erkan, kurum amirleri, öğrenciler, askerler ve vatandaşlar katıldı. Yapılan konuşmanın ve askeri birliğin tören geçişinin ardından Vali Necmettin Kalkan makamında tebrikleri kabul etti.