Hakkari’de AÖF sınavları ertelendi

Hakkari'de yarın beklenen kepenk kapatma eyleminden sonra yaşanabilecek olaylardan dolayı Hakkari Valiliği, yapılacak Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınavlarının iptaline karar verdi.

Diyarbakır ve Batman’daki olaylara destek vermek amacıyla Hakkari ve ilçelerinde de kepenk kapatma olayları yaşanmaya başlandı. Hakkari’de yarın beklenen kepenk kapatmalarından sonra gerginlik ihtimali nedeniyle yapılacak AÖF sınavları valilikçe ertelendi. Van Valiliği tarafından üst yazıyla Hakkari Valiliği’ne bildirilen açıklamaya göre, bölgedeki olaylardan dolayı 1- 2 Nisan tarihleri arasında yapılması gereken AÖF sınavları, daha sonra belirlenecek tarihe ertelendi.

Öte yanda Hakkari merkezde beklenen kepenk kapatma olaylarından sonra ekmek sıkıntısı yaşanabileceğini göz önünde bulunduran vatandaşlar, ekmek stokuna başladı. Akşam saatlerinde tükenmesi nedeniyle bazı vatandaşlar bakkal bakkal gezerek, ekmek aradı.

Bu arada Yüksekova’da bugün yaşanan kepenk kapatma olayı sonrası bir grup gösterici güvenlik güçlerine yer yer taşlı sopalı saldırdı. Olaylarda 2 vatandaş hafif şekilde yaralandı. Akşam saatlerine kadar devam eden olaylarda güvenlik güçleri ilçede güvenliği sağlamayı başardı.