Hakyemez ve Tanjevic Wildcard’i degerlendirdi.

ISTANBUL - Türkiye'nin 2006 Dünya Basketbol Sampiyonasi'na katilma hakkini elde etmesi üzerine Milli Takim yetkilileri önemli açiklamalarda bulundu.

Hakyemez, Hidayet Türkoglu, Mehmet Okur, Ibrahim Kutluay, Kaya Peker, Kerem Tunçeri ve Serkan Erdogan gibi oyuncularin, 2006’da Türk basketbolunu zirveye tasiyacagina ve kendilerinden sonraki kusaklara güzel bir örnek olacagina inandigini belirterek söyle konustu;

“2006 Dünya Sampiyonasi’na katilma hakkini elde etmemizde; alt yapilarda basarili olmamiz, ülkemizde düzenlenen uluslararasi organizasyonlardan yüzümüzün akiyla çikmamiz ve 2010 Dünya Sampiyonasi’nin ülkemizde yapilacak olmasi büyük rol oynadi. Bunlarin yani sira devletimizin; basta Spordan Sorumlu Devlet Bakani Mehmet Ali Sahin’in destegi ve Basketbol Federasyonu Baskani Turgay Demirel ile ekibinin katkilarini da unutmamak gerekir. 2006 Dünya Sampiyonasi’nin Türkiye için her yönden güzelliklerle dolu olmasini diliyoruz.”

– BOGDAN TANJEVIC: ‘TÜRK DEVLETININ SAYGINLIGININ GÖSTERGESI’ –

Türk Basketbolu için büyük bir gün oldugunu belirten A Milli Takim Bas Antrenörü Bogdan Tanjevic, ise Dünya Sampiyonasi’na katilmanin ne kadar önemli oldugunu Avrupa Sampiyonasi’nda bu hakki kaybettikten sonra çok iyi anladigini belirterek söyle konustu;

“Buna ragmen simdi Dünya Sampiyonasi’na yine katilacagiz. Bu büyük bir basaridir ve Türkiye Basketbol Federasyonu’nun son senelere yayilan kapsamli çalismalarinin ürünüdür. Ayni zamanda Türk Devleti’nin sayginliginin da göstergesidir. Çok mutluyum ve gururluyum. Simdi önümüzde büyük bir gelecek ve önemli hedefler vardir. Bunun için çalisacagiz.”