Haldun Dormen Gaziantep’te oyuncu seçmelerine katıldı

Tiyatronun usta oyuncularından Haldun Dormen, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Kursları'na yeni oyuncu seçmelerine katıldı.

Tiyatronun usta oyuncularından Haldun Dormen, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Kursları’na yeni oyuncu seçmelerine katıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün etkinliğinde, Çetin Emeç Toplantı Salonu’nda gerçekleşen tiyatro kursu seçmelerine 153 tiyatrocu adayı katıldı. Seçmeler öncesinde adaylara kendinden bahseden Dormen, daha sonra adaylara tavsiyelerde bulundu. Adayların heyecanlanmamasını isteyen usta tiyatrocu, başından geçen bazı ilginç olayları da adaylarla paylaştı.

Adaylardan, yaptıkları mesleği muhakkak sevmelerini isteyen Dormen, “Hangi işi yaparsanız yapın ama mutlaka o işi severek yapın. Aksi takdirde o işte başarılı olamazsınız. Tiyatro da öyle. Bu işe başlarken önce seveceksiniz ve ısrar edeceksiniz.” tavsiyelerinde bulundu.
Daha sonra adayları tek tek sahneye alan Dormen ve ekibi, oyuncuların hazırladığı oyunları kısa kısa izleyerek not verdi.