Halil: Bize pis Türkler diyorlar

Galatasaray'ın kadrosuna katmak istediği Hamit Sarı Kırmızılı takıma yine hayır dedi.

Bundesliga ekibi Schalke’de forma giyen Hamit ve Halil Altıntop kardeşler transferden, ırkçı saldılırılara kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu. G.Saray’ın transfer gündeminde bulunan ve Schalke Başkanı’nın formasını getirdiği Hamit, kendisinin gelip gelmeyeceği konularına değindi. G.Saray’dan çok iyi teklif aldığını belirten başarılı futbolcu şunları söyledi:

‘ÇOK TEKLİF VAR’
Avrupa’da’daki imkanlar çok daha fazla ve farklı. Biz burada doğduk ve buralara daha alışık bir yapımız var. Huzur sadece futbol demek değil, ama maalesef Türkiye’de öyle görülüyor. Önemli olan huzurumuzun olması. İki kuruş fazla almışız az almışız bizim için çok önemli değil. Türkiye’de kalite bazen düşüyor. Otobüs taşlama korkumuz gibi konular yazılmış. Bu olay İtalya’da da var, ama sorun o değil. Avrupa’nın statlar olsun seyirciler olsun çok güzel imkanları var. İtalya, İspanya ve İngiltere’den çok sayıda teklif aldım. Gelen her teklife kulağım açık. Önemli olan bunların içinden kendime uygun olanı seçmek karşılaştırmak. Benim futbol tarzıma uyan takıma bakmak. O kadar teklif var ki karşılaştırmak zaman alıyor. Türkiye’ye gelen yıldız futbolcular gelir, para kazanır gider, ama önemli olan Türk futbolu ile genç futbolculara bir şeyler vermek ve örnek olmak. Anelka mesela, çok iyi futbolcu, ama bence örnek futbolcu değil”

‘BİZE ÇOK OLUYOR’
Halil ise Schalke’de çok gol atmak istediğini belirterek ırkçılık konusuna değindi. Halil, “Bundesliga’daki maçlarda da bize ırkçı laflar atılıyor. Hem de kaç kez oldu bu. Mesela bana bir futbolcu hem de dört beş kez ’pis Türkler’(Scheiss Türke) ’hepiniz aynısınız’gibi laflar söyledi, ancak biz bu lafların üzerinde durmadık. Bunu maçın hırsından söylediğini düşündük” diye konuştu.