‘Halk destek vermeden huzur ortamı sağlanmaz’

Bursa İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 161. yıldönümü nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'i makamında ziyaret etti.

Polis teşkilatının şehrin asayiş ve huzurunun sağlanması için 161 yıl önce kurulduğunu söyleyen Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, “Bu hizmette vatandaşlarımız ile özel kurum ve kuruluşların desteğini sağlamadan başarılı olmamız mümkün değil. Bu yüzden polis ailesine destek olan küçük büyük herkese teşekkür ederim.” dedi.

Polis teşkilatının çağın gereklerine ve teknolojik gelişmelere ayak uydurarak, kendini sürekli yenilediğini ifade eden Çapkın, “Emniyet teşkilatı arasında teknolojiye en iyi ayak uyduran şehirlerin başında Bursa geliyor. Hatta Bursa, pek çok özel kuruluşun ulaşamadığı teknolojiye çoktan ulaşmış durumdadır. Bu konuda da Türkiye’ye örnek oluyoruz.” diye konuştu.

Çapkın, halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için kurum ve kuruluşlarla iyi ilişkiler, karşılıklı destek ve koordinasyonun çok önemli olduğunu vurgulayarak, son yıllarda Bursa’daki asayiş oranlarında önemli oranda düşüş olduğunu, bunda halkın kendilerine verdiği desteğin büyük payı olduğunu dile getirdi.

TÜRK POLİS TEŞKİLATI, SUÇLULARIN KORKTUĞU, MAZLUMLARIN SIĞINDIĞI BİR LİMAN

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin de, gece-gündüz halkın rahat, huzur ve güveni için fedakarca çalışan Türk Polis Teşkilatı’nın 161. yıldönümünü tebrik etti.

Polis teşkilatının suçluların korktuğu, mazlumların sığındığı bir liman olduğunu söyleyen Başkan Şahin, “Türk polisi halkımızın hürriyetini, bayrağını, dinini, inançlarını ve huzurunu korumak için elinden geleni yapıyor. Kentimizin huzur ve güveni için özveriyle çalışan Türk Polis Teşkilatı için Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Onlara Bursa’yı huzur kenti yapmalarından dolayı şükran borçluyuz” şeklinde konuştu.

Emniyet Müdürü Çapkın, teşkilatına verdiği destekten dolayı Başkan Şahin’e çiçek verdi.