Halka beyaz et ziyafeti verildi

Tavşanlı'da beyaz et ve yumurta üretimi yapan esnaflar Cumhuriyet meydanında halka tavuklu ziyafet verdi.

Şehir merkezinde düzenlenen beyaz etli ziyafete, Tavşanlı Kaymakamı Erol Türkmen, Belediye Başkanı Ali İhsan Çakır, Tarım İl Müdürü Bekir Gencer, İlçe Tarım Müdürü Ahmet Temel, İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Kemal Gülmez, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Davut Efe ve büyük bir halk kitlesi katıldı. Tavuklu pilav ve yumurtaları almaya çalışan vatandaşların aşırı ilgisi nedeniye dağıtım güçlükle yapılabildi.

Kaymakam Türkmen, kuş gribinden dolayı oluşan panik havasının suni olduğunu, düzenlenen ikramlı bu programın halkın beyaz et ve yumurta karşısında çekincelerinin ortadan kalktığının göstergesi olduğunu söyledi.

Tarım İl Müdürü Bekir Gencer de, etkinliği düzenleyen üretici esnafa teşekkür etti. Gencer, “Kuş gribi korkulacak bir hastalık değildir, hastalık karşısında gerekli tedbirlerin alınması halinde insan sağlığını tehdit etmeyecektir” şeklinde konuştu. Halkın, markalı ve hijyenik şartlara uyan entegre tesislerin ürünlerini rahatlıkla tüketebileceği mesajını veren Gencer, yumurta ve beyaz etlerin 70 derece ve üzerinde kaynatılarak tüketilmesinin tedbir açısından önemli olduğunu vurguladı.