‘’Halkı içkiye teşvik ve ölüme sebebiyet”ten soruşturma!

İçişleri Bakanlığı Antalya’daki bira festivalinde bir gencin ölümü üzerine Belediye Başkanı'na soruşturma açtı.

İçişleri Bakanlığı Antalya’daki bira festivalinde bir gencin ölmesi üzerine ‘’Halkı içki içmeye teşvik ve ölüme sebebiyet’’ iddiasıyla Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın hakkında soruşturma açtı.

İçişleri Bakanlığı yaklaşık 7 ay önce Antalya’da yapılan ‘’Octoberfest’’ adlı bira şenliğinde bir gencin ölümü dolayısıyla CHP’li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın hakkında soruşturma açtı.

Antalya'da geçen yıl Eylül ayında düzenlenen ve açılış kurdelesini Ayaydın’ın kestiği bira festivali sırasında, üniversite öğrencisi 26 yaşındaki Ahmet Anıl Durmaz ölmüştü. Yapılan otopside gencin eroin kullandığı saptanmıştı. Ancak İçişleri Bakanlığı Akaydın hakkında ‘’Halkı içki içmeye teşvik etmek, insan ölümüne sebebiyet vermek’’ iddialarıyla soruşturma başlattı.

"ADLİ TIP RAPORU ORTADA!"

Soruşturmayı doğrulayan Akaydın ‘’Türkiye'de yıllardan beri bu tür etkinler düzenleniyor. Ben o festivalin kurdelesini kestim. Bira bedava değildi ve içmek isteyen de parasıyla aldı. Hakkımda halkı alkollü içki tüketmeye teşvik ettiğim iddiasıyla soruşturma başladı. Antalya’nın her yerinde içki satılıyor. Ölen gencimizin ölüm nedeni de bira değil. Adli tıp raporu ortada’’ dedi.

Festivale sonrası evinde ölü bulunan ve ABD'de üniversite eğitimi gören Ahmet Anıl Durmaz’ın yapılan otopsisinde, kanında alkolün yanı sıra eroin tespit edilmişti. Durmaz’ın alkol ve uyuşturucuya bağlı solunum durması sonucu hayatını kaybettiği belirlenmişti.(Gazeteport)