Haluk Kırcı hakim karşısında

Haluk Kırcı, "Çete" suçlamasıyla hakim karşısına çıktı.

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya, başka suçlardan tutuklu olarak yargılanan Haluk Kırcı ve Kürşat Yılmaz ile tutusuz yargılanan 3 sanık katıldı.

Mahkemede söz alan Haluk Kırcı, “2000 yılında Eskişehir Cezaevi’ndeydim. Bu suçun cezaevinde işlendiği öne sürülüyor. Bu dosyadan sadece 2 kişiyi tanırım. Muzaffer Dağdeviren benim dava arkadaşımdır. Daha sonra İslami kesime kaymıştır. Kendisi ile ilişkimi kestim. Ne bana ziyarete gelmiştir, ne de ben başkasına baskı yapmışımdır. Hayatımın hiçbir döneminde mafya ile alakam olmamıştır. Bu suç çok ağırıma gidiyor. Ben şu anda siyasi olarak yatmaktayım.” diyerek kendini savundu.

Kürşat Yılmaz ise, Eskişehir Cezaevi’nin ilk F tipi cezaevi olduğunu ve kamera sisteminin bulunduğunu söyledi. İddia edildiği gibi suç işlenmiş ise bunun kameralar tarfından tespit edildiğini ifade etti.

Duruşma, dosyadaki eksikliklerin tamamlanması için ertelendi.

İddianamede, “Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve yönetmek, gaspa teşebbüs” suçlaması ile Haluk Kırcı ve Kürşat Yılmaz hakkında 21 yıldan 29 yıla kadar hapis cezası istenirken, diğer sanıklar hakkında 3 yıla kadar hapis cezası istendi.