Haluk Ulusoy’dan şartlı ‘evet’

TFF eski Başkanı Haluk Ulusoy, Kulüpler Birliği'nin tek bir aday üzerinde anlaşması halinde, Federasyonu'nun 19-20 Ocak tarihlerinde yapılacak genel kurulunda aday olabileceğini açıkladı.

Kulüpler Birliği’nin bugün yapacağı toplantıda alacağı kararın adaylığında belirleyici olacağını söyledi.
Türk Spor Yazarları Derneği’nde (TSYD) düzenlediği basın toplantısında, Anayasa Mahkemesi’nin kararının ardından Futbol Federasyonu Başkalığı’na aday olmasının önündeki engelin ortadan kalktığını belirten Haluk Ulusoy, “Kısıtlama ortadan kalkmıştır. Türk yargısına minnetlerimi sunuyorum. Seçilme özgürlüğünü kısıtlayan bir maddeydi. Sayıları milyonlarla ifade edilen üniversite mezunu olmayan bir çok kişinin önü açılmıştır” dedi.
Futbol Federasyonu’nda görev aldığı dönemde elde ettikleri başarıları hatırlatan Haluk Ulusoy,Türk futbolunun bugün içine düştüğü durumun kendisine özel bir sorumluluk yüklediğini vurguladı. Kongreye tek bir adayla girilmesi gerektiğini kaydeden Ulusoy, “Bu kongrenin tek adayla yapılması gerekir. Bu kongre güç kaybettirecekse yararlı olmayacaktır. Gün birlik günüdür. Kim başkan olursa olsun, kimin üzerinde uzlaşma olursa olsun ben üzerime düşen görevi yapacağım. Uyum başarının olmazsa olmaz şartıdır” diye konuştu.
Liste çalışması yapmadığını ve Kulüpler Birliği’nin alacağı karara göre tavrını belirleyeceğini vurgulayan Haluk Ulusoy, bu karara göre değerlendirmede bulunacağını açıkladı.
Türk futbolunun bugün içinde bulunduğu durumdan çıkabilmek için birlik ve beraberliğin şart olduğunu tekrarlayan Ulusoy, “Türk futbolunu bu durumdan çıkarmak için birlik beraberlik şart. El birliği ile bu durumdan çıkarmak zorundayız. Türk futbolunun başında Haluk Ulusoy görülmek istenirse, ben göreve hazırım” şeklinde konuştu.
Fatih Terim’le devam edip etmeyeceği yönündeki bir soru üzerine de Ulusoy, “Fatih Terim’in başarıları ile övünen birisiyim. Hiçbir önyargım yok” diye yanıt verdi.