Hamamda CD yerine mülteci

ISTANBUL - Eminönü'de kaçak CD operasyonu düzenleyen polis ekipleri, hamamda kalan 50 mülteciyle karsilasti.

Bir ihbari degerlendiren polis ekipleri, Saraç Ishak Mahallesi Hamam Çikmazi Sokak’ta bulunan bos durumdaki tarihi hamama geldi. Burada kaçak CD bulundugu ve bunlarin piyasaya sürüldügü bilgisini alan emniyet güçleri, adrese düzenledigi baskin ilginç görünteleri ortaya çikardi. Harabe halindeki hamamin alt katinda yaklasik 3 bin adet kaçak CD ve kaset bulan polisler, daha sonra hamamin diger bölümlerinde de arama yapti.

Üst kata çikan polisler bir sürprizle karsilasti. Polis ekipleri, karsilarinda Pakistan ve Afganistan uyruklu 50 mülteciyi buldu. CD ararken göçmen bulan polisler, saskina döndü. Bir anda polisi karsisinda gören mülteciler de ayni saskinligi yasadi. Mültecilerin çogunun açliktan ve soguktan perisan halde olduklarini gören polis memurlari, çevredeki esnaftan ekmek ve su istedi.

Esnafin getirdigi ekmekleri kapisan mülteciler, karinlarini doyurdu. Mültecilerin polis baskini karsisinda korktuklari, kendilerine polisin ekmek ve su ikram etmesinin ardindan bu korkularinin geçtigi gözlendi.

Bu arada, harabe binadan 50 mültecinin çiktigini gören çevre esnafi ve vatandaslar da saskinliklarini gizleyemedi. Vatandaslar, bu kadar insanin kendilerinden habersiz nasil kaldigini anlamadiklarini dile getirdi. Onlarin perisan hallerini görünce çok üzüldüklerini söyledi.

Kaçak CD’leri alan ve mültecileri de polis araçlarina bindiren ekipler, daha sonra tarihi hamamdan ayrildi. Kumkapi Karakolu’na götürülen mültecilerin gerekli islemlerinin gerçeklesirilmesinin ardindan Istanbul Emniyet Müdürlügü Yabancilar Sube Müdürlügü’ne sevk edilecekleri ögrenildi.