Hamile olduğunu öğrendi 1 saat sonra doğurdu!

İzmir Buca’da karın ağrısı ve gaz şikâyetiyle hastaneye giden 35 yaşındaki Arzu Kurt, 35 haftalık hamile olduğunu öğrendi ve bir saat sonra doğurdu.

Doğum yapmak üzere olduğu anlaşılan ve ameliyathaneye alınan Kurt, 1 saat sonra 2 kilo 600 gramağırlığında bir kız bebek dünyaya getirdi.

HASTANEYE MOTOSİKLETLE GİTTİ

Geçen hafta karın ağrısı nedeniyle doktora giden Kurt, ağrı kesici iğne yaptırdıktan sonra eve döndü. Sabah yeniden ağrısı başlayan Kurt, eşi Veysel Kurt tarafındanmotosikletle Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Doktorlar, acil serviste kanaması başlayan Kurt’a “Hamilemisin?” diye sordu. Kendinden emin olarak verdiği “Hayır” cevabının ardından karnında bir kitle olduğu düşünülerek ultrasona alındı. İncelemede 35 haftalık hamile olduğu ortaya çıktı. Bu arada kanaması artan Kurt, ambulansla Buca Kadın Doğumve Çocuk Hastanesi’ne götürüldü. Doğumhaneye alınmasından, yarımsaat sonra normal doğumla bir kız bebek dünyaya getirdi.

ŞAKA YAPIYORLAR SANDIM’

Eşinin istemesine rağmen çocuk sahibi olmayı düşünmeyen Kurt, “Kilolarım nedeniyle hamile olduğumu fark etmedim. Bebeğin hareketlerini aylarca bağırsak sancısı sanmışım. 3-4 ayda bir adet gördüğümiçin hiç şüphelenmedim. Daha 2 gün öncemotosikletle 100 kilometre yol yaptım” dedi. Kucağında tuttuğu bebeğin kendisine ait olduğuna inanmakta güçlük çektiğini anlatan Arzu Kurt, “Ultrasonda ‘Hamilesin’ denilince şaka yapıyorlar sandım. Hâlâ şaşkınım. Bebeğin altını değiştirecek bez bile yok. Akrabalarımıza bebeğin bize ait olduğunu inandırmakta güçlük çektik” diye konuştu.

DOKTORLAR DA ŞAŞIRDI

Doğumu gerçekleştiren Op.Dr. Özge İşcan da yaptığı açıklamada, “Bu tür vakaya ilk defa rastladım. Anne hamileliğini hiç fark etmemiş ve bebeğini hep riske atmış. Hamile bir kadının yapmaması gerekenleri yaptığı gibi, defalarca da düşük tehlikesi yaşamış. Çok değişik bir durum. Doğuma girerken hamile olduğuna inanmıyordu. Bebeği kucağına verince, o zaman inandı. Şu an bebek de anne de sağlıklı” diye konuştu.

Gazete Habertürk