Hamitler Yunuseli ve Güneştepe’de yollar asfaltlandı

Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından Hamitler Yunuseli ve Güneştepe mahallelerinde asfaltlama, bordür, engelli kaldırımı ve tretuvar çalışmaları düzenlenen törenle açıldı.

Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından Hamitler Yunuseli ve Güneştepe mahallelerinde asfaltlama, bordür, engelli kaldırımı ve tretuvar çalışmaları düzenlenen törenle açıldı. Osmangazi’de Avrupa standartlarında bir ana arter oluşturmak için yürütülen çalışmaları değerlendiren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ilçe genelinde asfaltlama çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar çalışmaların son hızla devam ettiğini belirterek; “Bildiğiniz üzere Eylül ayında Gür Caddesi’nin devamında yaptığımız kamulaştırmalar ile yolu genişletmiş, ana arter sağlayacak imar yolu için çalışmalara başlamıştık. Bu bölgemizde 44 binayı yıkmış, 2 bin 300 metrekare alan kamulaştırmıştık. 2 milyon 500 bin TL kaynak kullandığımız Hamitler ile Yunuseli’ni birleştirecek imar yolu çalışmamız hızla devam ediyor.” diye konuştu.

Osmangazi İlçesinde yatırımların devam edeceğini aktaran Dündar, şunları söyledi: “Bugün Hamitler Yunuseli ve Güneştepe mahallemizde trafiği düzenleyecek, planlı yapılaşmanın yolunu açacak, 7 kilometresini tamamladığımız 27 kilometrelik imar yolu güvenli şehirleşme yolunda önemli bir basamak olacak. Bordür tretuvar, engelli kadırımı ile Avrupa standartlarında bir ana arter oluşturuyoruz. 42 bin 916 ton asfalt ve Bordür, tretuvar ve parke çalışımları ve kamulaştırma beledi ile birlikte bu bölgeye 10 milyon TL kaynak kullanacağız.”

Merkezden en uç mahallelere kadar her yere hizmet götürdüklerini belirten Başkan Mustafa Dündar şöyle devam etti: “Osmangazi’de trafik sorununu çözmeye kararlıyız. Vatandaşa verdiğimiz sözün arkasındayız Mahallelerimizin gelişmişliğinin en önemli göstergesi yollardır. Bu nedenle yeni imar yolları oluşturmak bizim yatırım planlarımızın temelini oluşturuyor. Biz bunun için Osmangazi’de 4 yılda 34 bin 800 metre imar yolu açtık. 67 çıkmaz sokağımızı açarak mahallelerimize nefes aldırdık. Osmangazi Belediyesi olarak bu bölgemizde planlı şehirleşme yürütüyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren Hamitler- Yunuseli bölgemizde 9 bin 400 metrekare alan kamulaştırdık. Sadece kamulaştırmalar için 4 milyon 500 bin TL kaynak kullandık. Bundan sonra da planlı şehirleşme çalışmalarımıza devam edeceğiz. Burası, sizin de bildiğiniz gibi modern Bursa’nın yeni yüzü oldu. Açılan imar yolları, yeni konut projeleri ile Hamitler’de yeni bir Osmangazi kuruyoruz yatırımlarımız mahallelerimize hayırlı olsun.”

Açılışa katılan Bursa Ak Parti Millet Vekili İsmail Aydın ise “Burada bulunan vatandaşlarımız bundan sonra modern bir bölgede yaşamanın huzurunu yaşayacaklar, bu çalışmaları başlatan ve bu modern hizmetten dolayı Belediye Başkanım Mustafa Dündar’a teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu