Hamza Hamzaoğlu: Bizim için şu anda her şey olumlu

A Milli Futbol Takımı Yardımcı Antrenörü Hamza Hamzaoğlu, Kuzey İrlanda ile yapılan ve 1-0 kazanılan özel maça ilişkin, "Bizim için şu anda her şey olumlu geçiyor.

A Milli Futbol Takımı Yardımcı Antrenörü Hamza Hamzaoğlu, Kuzey İrlanda ile yapılan ve 1-0 kazanılan özel maça ilişkin, “Bizim için şu anda her şey olumlu geçiyor. İnşallah bundan sonra çok daha iyi şeyler olacak.” dedi.

Hamzaoğlu, Fatih Terim’in yerine katıldığı maç sonu basın toplantısında, Fatih Terim’in bugün Türkiye Futbol Direktörü olarak yeni görevinde ilk karşılaşmasına çıktığını belirtti. İlk yarıda oyuna hakim olduklarını ve iyi oynadıklarını anlatan Hamzaoğlu, şöyle konuştu:

“Bugün 4 oyuncu ilk kez A milli oldu. Onları görme şansımız oldu. Geniş bir kadroya sahip olmak istiyoruz. Genç, görmeyi düşündüğümüz ve gelecek vadeden oyuncuları kadroya aldık. Adem Büyük, Salih Uçan, Tarık Çamdal ve İshak Doğan ilk kez bu maçta ay-yıldızlı formayı giydi. Kendilerine hayırlı olsun diyorum. Bilal de 7 yıl sonra tekrar milli takıma döndü.”

Hamzaoğlu, bir soru üzerine, kendinin aynı görevde sezon sonuna kadar devam edeceğine değinerek, “Fatih hoca Türkiye Futbol Direktörü olarak yeni görevine başladı. Futbolun her şeyinden kendisi sorumlu. Yeniden dizayn etmek için göreve başladık.” ifadesini kullandı.

Hamzaoğlu ayrıca Bilal Kısa’nın, geçen yıldan beri iyi bir performans sergilediğini, bugün de şans bulduğunu ve iyi de oynadığını sözlerine ekledi.

MİCHAEL O’NEİLL: TÜRKİYE’NİN OYUN YAPISINDAN ETKİLENDİM

Kuzey İrlanda Teknik Direktörü Michael O’Neill de maçı kaybettikleri için üzgün olduklarını belirterek, “İkinci yarı iyi oynadık ve pas yaptık.” dedi.

Türkiye’yi nasıl bulduğunun sorulması üzerine O’Neill, kadroda yeni isimler olduğunu ve dünya kupasına gidemeyen bir takım için bu durumu normal karşılamak gerektiğini ifade etti.

Yeni bir yapılanma içindeki Türkiye’nin pozisyon bulamadığı anlarda olduğunu anlatan O’Neill, “Türkiye’nin oyun yapısından etkilendim, mükemmel bir tekniğe sahipler. Yeni bir yapılanma ile bir sonraki Avrupa Şampiyonası elemelerinde güçlü olacaklarını düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.