Hasan Doğan adaylığını açıkladı

İşadamı Hasan Doğan, 14-15 Şubat 2008 tarihlerinde gerçekleştirilecek Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu Başkanlık seçimlerinde aday olduğunu açıkladı.

Hasan Doğan, Türk futbol tarihinde ilk kez Kulüpler Birliği Vakfı’nın 18 üyesinden tamamı ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği oybirliğiyle TFF Başkanlığına aday göstermeleri üzerine, 2 günlük düşünme süresi istemişti.

Yazılı açıklamayla adaylığını duyuran Hasan Doğan, “Futbolda birlik ve beraberliğin önemine inanan bir kişi olarak gündemimde olmamasına, başkanlık konusunda herhangi bir talebim olmamasına karşın, Türk futbol camiasının ortak davetine icabet etmeye ve seçilmem halinde, bilgi, birikim ve deneyimlerimi bu görevi layıkıyla yerine getirmek için seferber etmeye karar vermiş bulunuyorum” dedi.

Doğan, değerlendirme sürecinde yakın çevresi ve olası ekibi ile TFF’nin hak ettiği itibara kavuşması, Türk futbolunun daha ilerilere taşınması için bir fikir paylaşım ortamı oluşturduklarını belirterek, belirledikleri temel hedefleri şöyle sıraladı:

Atılan her adımda hesap verebilirlik, açıklık ve şeffaflık ilkesini gözetmek Türkiye Futbol Federasyonu’nu, kişisel popülerlikten uzak, güvenilir, saygın, disiplinli ve adil kurumsal bir yapıya kavuşturmak TFF’yi Türk futbolunda oyuncu değil, düzenleyici ve denetleyici otorite haline getirmek.

Ekonomik büyüme ile sportif başarı arasındaki doğrudan ilişki nedeniyle spor ekonomisinin büyümesine özel önem vermek
Statlara gelen sporseverlerin fiziki şartları iyileştirilmiş modern stadyumlarda layık olduğu şekilde ağırlanmasını temin etmek
TFF’nin tüm kaynaklarını, başta altyapı eğitimi olmak üzere, geri dönüşü olan projelere aktarmak
Statların birer eğlence alanına dönüştüğü, futbol dünyası oluşturmak.

Hasan Doğan, söz konusu hedefleri gerçekleştirmek için futbolcusu, taraftarı, hakemi ve kulüpleri içeren tüm futbol camiasının desteğini içine alan bir yönetim modeli ile Türk futboluna hizmet edeceklerini sözlerine ekledi.

HÜRRİYET