Hasan Doğan geliyor

Federasyon Başkanlığı için en kuvvetli aday Doğan dün Kulüpler Birliği temsilcileriyle görüştü. Toplantıda temsilcilere 'tamam' dediği öğrenilen Doğan, kararını 2 gün içinde vereceğini açıkladı.

Demirören’in yerine Öner
Futbol Federasyonu’nun 14-15 Şubat’ta Ankara’da yapılacak seçim kongresi öncesi başkanlık için hareketli saatler yaşanıyor. Kulüpler Birliği Vakfı’nın tek aday üzerinde birleşmesinin ardından dün Özhan Canaydın, Aziz Yıldırım, özel işleri nedeniyle görüşmeye gidemeyen Yıldırım Demirören’in yerine Kenan Öner, Göksel Gümüşdağ ve Recep Mamur’dan oluşan ‘Başkanlık Komisyonu’ Hasan Doğan ile İstanbul’da bir araya geldi. Daha önce böyle bir oluşumun içinde olmayacağını açıklayan Doğan’ın ise temsilcilere ‘tamam’ dediği öğrenildi.


Hasan Doğan, yaptığı özel açıklamada, “Komite benimle görüştü ve Türk futbolunda temiz bir sayfa açma adına aldıkları bağlayacı kararlarını belirtti. İki gün içinde kararımı vereceğim. Çalışmak istediğim insanları ikna edebilirsem büyük ihtimalle adaylığımı açıklayacağım. Haluk Ulusoy ile şu anki aşamada biraraya gelmeyi düşünmüyorum. Ancak yanlış anlaşılmasın aramızda bir husumet yok” dedi. Bu arada 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği de Hasan Doğan’a destek kararı aldı.

Listesi de şekillendi
Hasan Doğan’ın listesi de aşağı yukarı belli olmaya başladı. Doğan’ın maaşlı başkan vekilliği uygulamasına geçeceği, adaylardan ilkinin ise Süheyl Önen olduğu bildirildi. Diğer maaşlı başkan yardımcısı adayı olarak Lutfi Arıboğan’ın ismi geçiyor. Lutfi Arıboğan, görevi kabul ederse genel sekreterlik görevine Metin Kazancıoğlu yükseltilecek. Arıboğan yerinde kalırsa başka bir isim federasyonda başkan vekili olarak görev yapacak. Lütfi Arıboğan mevcut yönetimde genel sekreter olarak görev yapıyor.

Adaylar belirleniyor
Beşiktaş’tan Fikret Orman ve Galatasaray’dan Mehmet Helvacı, Trabzonspor’dan Zeyyat Kafkas, Malatya delegesi Serdar Güzelaydın, Rize delegesi Cemil Kazancı, Bursa delegesi Levent Kızıl, Altay delegesi Mahmut Özgener, ASSKF Delegesi Mehmet Baykan’ın üyeliklerine de neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Listedeki en büyük sürpriz ise ASSKF Genel Başkanı Orhan Saka. Hasan Doğan’ın Aziz Yıldırım ile tartışmalı olan, Hakan Bilal Kutlualp hakkında da karar aşamasında olduğu bildirildi.

MHK’ya iki aday
Kasımpaşa delegesi, Hasan Gürsoy’un ismi de yönetim kurulu üyeliği adayları arasında yer alıyor. Kulüpler Birliği vakfı genel sektereti ve Bursa delegesi Yunus Egemenoğlu’nun PFDK başkanlığı için ismi geçerken, eski disiplin kurulu başkanı Adnan Türkkan’ın ise Tahkim Kurulu başkanı olmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. MHK Başkan adayları ise ikiye inmiş durumda; Oğuz Sarvan ya da Orhan Erdemir’den birisi MHK başkanlığına aday durumda.