Hasan Doğan’dan kulüplere müjde

Borç batağındaki futbol kulüplerine nefes aldıracak yapılandırma geliyor. Müjdeyi Başkan Hasan Doğan verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Hasan Doğan, ”Kulüplerimizin borçları 10 yıla bölünecek ve yeniden yapılanacak” dedi.

Hasan Doğan, Samsunspor Kulübü’nü ziyaret etti. Samsunspor Kulübü Başkanı Sezgin Gümüş ile görüşen Doğan, ziyarette, kulüplerin en büyük sorununun vergi ve SSK borçları olduğunu belirtti.

Doğan, ”Kulüplerimizin borçları 10 yıla bölünecek ve yeniden yapılanacak. Böylece kulüplerimiz de büyük bir yükün altından kalkacaklar” dedi.

Türkiye liglerinin temiz ve şaibesiz bir sezon geçirdiğini kaydeden Doğan, ”Kulüplerin güvenine layık bir federasyon var. Tüm takımlarımıza eşit mesafedeyiz. Bizim hedefimiz hem liglerin kalitesini artırmak hem de gelir getirici kaynakları artırmaktır. Bunların başında da taraftarların rahat maç izlemeleri için statları modernize etmek gelir. Bu konuda federasyon olarak her türlü teklif ve öneriye açığız” diye konuştu.

Milli takımın Avrupa Futbol Şampiyonası’nda büyük başarıların altına imza atacağına inandığını da belirten Doğan, ”Millilerimize olan güvenimiz tam” dedi.