Hasan Doğan’dan yazılı açıklama…

Futbol Federasyonu'nun eski başkan vekili Hasan Doğan, Türkiye - İsviçre maçı öncesi yapılan saldırılarla hiçbir yöneticinin ilgisi olmadığını bildirdi.

Doğan, yaptığı yazılı açıklamada, İsviçre’de oynanan ilk maçın ardından futbolculara ve teknik heyete moral vermek amacıyla uçaktan doğruca kamp yapılan otele gittiklerini belirterek, şu görüşlere yer verdi;

”Başkanımızın da katılımıyla, arkadaşlarımızla yaptığımız değerlendirmeler, asılsız ve mesnetsiz biçimde, daha sonra meydana gelen olayların organize edildiği toplantı gibi lanse edilmiştir. Otelde, spor etiğine aykırı, yasadışı hiçbir konu gündeme gelmedi. Hiç kimseden de böyle bir talepte bulunulmadı. Şahsımı ve arkadaşlarımı hedef alan, gerçekten çirkin bu iddiaların sahipleri de belli değildir. 18 aylık icraatımız boyunca tavizsiz ve dik duruşumuzdan rahatsız olan bazı çevreler, ne yazık ki Türk futboluna zarar vermek pahasına kinlerini perde arkasından kusmaktadır.

Havaalanında veya yolda İsviçre kafilesine yapılan çirkin saldırılar ile hiçbir federasyon yöneticimizin ilgisi asla olmamıştır.”