Hasan Şaş küfür ettiği için yumruk yemiş…

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan derbi maçın ardından koridorlarda yaşanan olaylarla ilgili Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinden fotoğraflar yayımlandı.

Hasan Şaş’ın kendisine yumruk atıldığı için şikayetci olduğu güvenlik görevlisi Nufel Bülbül’ün polise verdiği ifadenin de yayımlandığı resmi internet sitesinde, sarı kırmızılı futbolcu Hasan Şaş’ın küfürleri sonrasında olayların yaşandığı öne sürüldü.

Güvenlik görevlisi Nufel Bülbül’ün polise verdiği ifade şöyle: “Galatasaray maçının bitiminde futbolcular sporcu koridoruna girmek için giriş tüneline yöneldiler. Ben o esnada giriş tünelinin orta kısmında beklemekteydim. Tünel girişinin hemen önünde arbede oluştu. Ayırmak için gittiğimde Hasan Şaş ile karşılaştım. O esnada yanlışlıkla ayağına bastım. Hasan Şaş beni itekleyerek giriş tünelinin duvarına yapıştırdı. Ananı Avradını S…… dedi. Bende tokat attım. Daha sonra polisler gelip ayırdılar. Bahse konu olayla ilgili olarak söyleyeceklerim bundan ibarettir”

-GÖRGÜ TANIKLARI ANLATIYOR-

Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada olaylarla ilgili görgü tanıklarının ifadeleri de yer alıyor. Maç sonrası meydana gelen olayların en önemli görgü tanığı ise Güvenlik Proje Koordinatörü Cemil Caner. Caner, maç bitiminden hemen sonra körüğün içine hızlı bir şekilde giren Hasan Şaş’ın körük demirlerine çarptıktan sonra çılgına döndüğünü söyleyerek, Şaş’ın körüğün içindeki tüm insanlara küfür ettiğini ve burada bulunan tüm insanları tahrik ettiğini ileri sürdü.

Cemil Caner, körük içinde hiçbir güvenlik görevlisinin kendisine fiili müdahale etmemesine rağmen yumruklarını sıkarak Hasan Şaş’ın güvenlik görevlilerinin üzerine saldırdığını da ifade ederek, “Körüğün içinde kimse kendisine karşılık vermedi. Ağza alınmayacak küfürler ediyordu ve Hasan Şaş yumruklarını boşa sallıyordu. Kendisi tuttuk ve o arada Nufel gelip ayırmaya çalıştı. Nufel geldiğinde Şaş’ın ayağına basmış, Hasan Şaş Nufel’e ağza alınmayacak küfürler edince tokatladı ” diye konuştu.