Hasan Şaş’ı bırakmam!

G.Saray Kulübü Başkanı, "Hasan’ı ne yapıp edip ikna edeceğiz. Hasan, bu lafları sinirliyken söyledi. Ben onu hiçbir yere göndermem. Benim onu ne kadar sevdiğimi herkes bilir" dedi.

Galatasaray’da herkes “Hasan Şaş gidecek mi, yoksa ikna edilip kalacak mı” sorusuna yanıt arıyor… İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçından sonra ‘Türkiye’den ayrılıyorum. Devre arasında G.Saray’a veda edeceğim, futbol hayatımı Avrupa’da devam ettireceğim’ diyen milli oyuncunun sözlerine başkan Özhan Canaydın önceki gece katıldığı GSYİAD ödül gecesinde net bir yanıt verdi.

Başkan, sohbet toplantısında, “Hasan Şaş’ı ne yapıp edip ikna edeceğiz. Kimsenin merakı olmasın. Hasan, bu lafları sinirliyken söyledi. Ben onu hiçbir yere göndermem. Benim onu ne kadar sevdiğimi herkes bilir” dediği öğrenildi.

Kararımı vermedim

Geçtiğimiz hafta Kulüpler Birliği Başkanlığı’na yeniden seçilen ve G.Saray camiası içinde de marttaki olağan kongrede yeniden aday olmasına kesin gözüyle bakılan Özhan Canaydın, burada ilginç açıklamalarda bulundu: “Benim Kulüpler Birliği Başkanlığımı 14 kulüp istedi. Bu yüzden onları yarı yolda bırakamazdım. Ancak bunun G.Saray Başkanlığı ile ne alakası var? Daha kararımı bile vermedim, bu konuda. Kulüpler Birliği Başkanlığı’nda ne var. 3 ayda düşüyor. 15-20 günde olsa ben dostlarımı kırmamak ve istek üzerine geldim. Kulüpler Birliği Başkanı olmam, martta aday olacağımı garanti etmez. Bunun G.Saray’la alakası yok” dedi.

Seyirci kaçıyor

Canaydın, GSYİAD’daki sohbette Türk futbolundaki kötü gidişin altını çizerek, “Türk futbolunda tehlikeye gidiş var. Tribünlerde kaos var. Seyirci niye tribünlerden çekildi? Herkes niye statlardan kaçıyor? Herkes bunu araştırmalı. Benim yıllar önce neyi işaret etmek istediğimi anlayın. Zaten benim değerimi herkes sonra anlayacak. Ancak yeni Spor Bakanı Murat Başesgioğlu ve Adalet Bakanı’nın Mehmet Ali Şahin olması ile tribündeki sorunların çözüleceği ve yanlışların cezasız kalmayacağını düşünüyorum” diye konuştu.