Haşim Bayram’ın hayati tehlikesi devaö ediyor

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Meram Tıp Fakültesi Reanimasyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Alper Yosunkaya, Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Bayram'ın sağlık durumunda ümitsiz olmadıklarını belirtti.

12 Şubat Pazar günü yüksek tansiyona bağlı olarak beyin kanaması geçirerek SÜ Meram Tıp Fakültesi’ne kaldırılan Kombassan Holding yönetim Kurulu Başkanı Haşim Bayram’ın hayati tehlikeyi atlatamadığı bildirildi.

Bayram’ın sağlık durumu ile ilgili olarak Hastane Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Büyükkağnıcı ile Reanimasyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Alper Yosunkaya bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda bir açıklama yapan Doç. Dr. Yosunkaya, Bayram’ın hala yoğun bakımda gözetim altında tutulduğunu, tedaviye olumlu bir yanıt vermesine rağmen hayati tehlikesinin devam ettiğini bildirdi.

Bayram’ın, Nörolji Bölümü’nde beyin cerrahisi doktorlarları tarafından gözetim altında tutulduğunu kaydeden Yosunkaya,” Hastamız şu an yoğun bakımda kendisini takip etmekteyiz. Bu gün yaptığımız kontrol filminde çok büyük bir düzelme tesbit ettik. Hastamızı belli bir süre uyandırdık. Bu süre içerisinde eli kolu oynamaya başladı. Bazı basit istekleri yerine getirmeye başladı. Durumu iyiye gidiyor. Fakat hala yaşam destek ünitesine bağlı ve hayat tehlikesi devam ediyor.” şeklinde konuştu.

Hastanın iyileştikten sonra vücudunda her hangi bir sorunun kalıp kalmayacağı konusunda net bir şey söylemelerinin zor olduğunu ifade eden, Yosunkaya, “Beyin cerrahi, nöroloji, yoğun bakım ve kardiyoloji bölümlerinde yaptığımız toplantıda tedaviye iyi yanıt verdiği için hastayı bu günde uyutacağız. Yarın hastayı tekrar uyundırmayı düşünüyoruz. Hastamızdan ümitsiz değiliz. Tedavilere yanıtları yüzümüzü güldürüyor. Ancak hasta, solunum destek ünitesine bağlı ve hayat tehlikesi hala sürüyor.” diye konuştu.

Bayramın hastaneye geldiğinde beyin içinde büyük bir kanama olduğunu hatırlatan Doç. Dr. Yosunkaya, Bayram’ın tansiyonunun regüle edildiğini bununla birlikte bütün bulguların stabil seyrettiği aktardı.

Kombassan Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Bayram 12 Şubat pazar günü yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması teşhisi ile SÜ Meram Tıp Fükültesi’ne kaldırılmıştı.