Hasta almaya giden ambulansın üzerine telefon direği düştü

Adana'da, astım hastası bir kişinin nefes darlığı çekmesi üzerine evine almaya giden ambulansın üzerine telefon direği düştü.

Edinilen bilgiye göre, olay saat 23:30 sıralarında Namık Kemal Mahallesi 15. Sokak’ta meydana geldi. Seyhan Belediyesi’ne ait bir ambulans astım hastası yaşlı bir şahsı almak üzere sokağa girdi. Karşı yönden gelen başka bir araca yol vermek isteyen ambulansın siren lambası bu sırada iki telefon direkleri arasındaki sarkan kablolara takıldı. Kabloların siren lambasına takılması üzerine telefon direğinin biri kırılarak ambulansın üzerine düştü.

Arızalanan ambulans yol kenarına alındı. Nefes almakta zorlanan hasta Mahmut Dağlıoğlu için başka bir ambulans çağırıldı. Olay yerine gelen diğer ambulansa alınan Dağlıoğlu, Çukurova Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Üzerine telefon direği düşen ambulans da arızası giderildikten sonra olay yerinden uzaklaştı.

Olay yerine gelen mahalle sakinleri düşmesi an meselesi olan telefon direğini yetkililere bildirmelerine rağmen sorunun giderilmediğinden yakındı. Mahalle sakinlerinden Ahmet Çetin (55), direğin daha önce çatladığını ve bu durumu yetkililere bildirdiklerini kaydederek, “Bu akşam ambulansın üzerine düşen direk belki yarın sokakta oynayan bir çocuğumuzun üzerine de düşebilirdi. Bunun hesabını kim verecekti. Allah’tan bir hasta oldu da buraya gelindi ve buradaki halimiz görüldü.” diye tepkisini dile getirdi.

Öte yandan, düşen telefon direği yine mahalle sakinleri tarafından metal bir parçayla ayakta tutulmaya çalışıldı.