Hasta çocuklar hastanede kitap okuyor

Bursa İnegöl'de başlatılan 'Hastanede masal saati' uygulaması, çocuk polikliniğinde yatan hastaları sevindirdi.

Bursa İnegöl’de başlatılan ‘Hastanede masal saati’ uygulaması, çocuk polikliniğinde yatan hastaları sevindirdi.

İnegöl Belediyesi, İnegöl Devlet Hastanesi ve amatör Psiko Tiyatro Derneği tarafından, İnegöl Devlet Hastanesi çocuk polikliniğinde tedavi gören çocukları mutlu etmek için başlatılan uygulama kapsamında, oyuncular çeşitli kostümler giyerek hasta çocuklara masal okudu. Giydikleri palyaço, kelebek, tavşan, kedi kostümleriyle balon ve oyuncak da dağıtan oyuncular, çocukları eğlendirdi.

İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Gülhan Şahin, geçen hafta başlattıkları uygulamanın amacının çocukları hastane ortamında mutlu etmek olduğunu belirtti. Çocukları mutlu etmenin onların sağlıklarına daha çabuk kavuşmalarını sağlayacağına inandıklarını da dile getiren Şahin; “Burada bile kendilerini eğlendirecek bir şeyler bulabilsinler istedik. Amacımız onları mutlu etmek, sağlıklarına daha çabuk kavuşmaları için psikolojilerini biraz olsun düzeltebilmekti. Bu çalışmalarımızı Haziran ayına kadar devam ettirmeyi düşünüyoruz. Hastane ekibiyle görüşerek, onların koydukları kural dahilinde, çocuklara zarar vermeyecek şekilde sadece faydalı olmak amacıyla buradayız. Çocuklarımıza kitaplar dağıtıyoruz. Hastanede kaldıkları sürede okuyarak eğlenecekler. İnşallah projemiz hayırlı olur. Düşündüğümüz şekilde çocuklarımızı mutlu ederiz. Dileğimiz onların hiç üzülmemesi, ağlamaması ve sürekli gülmeleri” dedi.
İnegöl Devlet Hastanesi yöneticisi Uzman Dr. Halil Karahan ise uygulamanın hasta yakınları tarafından memnuniyetle karşılandığına değinerek, uygulamada emeği geçenlere teşekkür etti. Tedavi gören çocuklar ise uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.