Hastalar müracaata uğramadan polikliniklerden yararlanacak

Tavşanlı 82. Yıl Devlet Hastanesi, haziran ayı itibariyle uygulamaya koyacağı randevu sistemiyle tedavi için hastaneye müracaat eden hastasını doğrudan doktoruyla buluşturacak.

Tavşanlı 82. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ünal Ünalan, hastane randevu sistemini her geçen gün biraz daha geliştirerek hasta memnuniyetini artırdıklarını söyledi. Hastanenin internet sitesi üzerinden hastalarına günün istenilen saatinde randevu alma imkanı sağlandığını ifade eden Ünalan, haziran ayında geçilecek sistem ile hastaların doğrudan randevu alınan serviste doktor ile görüşeceğini belirtti. Sistem ile provizyon sorgulaması da dahil olmak üzere müracaata uğramadan hastalara polikliniğe geçme imkanı sağlanacak. Yeni sistemden yararlanmak için hastaların yalnızca hastaneden dosya numarası alması yeterli olacak.

İnternet üzerinden hastaneden randevu alan kişilerin tedavi görenlerin yüzde 15’ine yükseldiğini vurgulayan Başhekim Ünalan, internet üzerinden randevu almakta zorlanan, veya imkanları olmayan kişiler için hastanede bulunan bir görevlinin bu işlemi yaptığını hatırlattı.

“Haziran ayı itibariyle geçilecek sistem ile hastalar provizyon işlemi için müracaata uğramayacak” diyen Ünalan, müracaat servisini tamamen kaldırarak hasta memnuniyetini artırmayı hedeflediklerini söyledi. Provizyon sorgulamasının randevu alınırken sistem tarafından otomatik olarak gerçekleştireceğini belirten Ünalan, uygulamanın sağladığı zaman ve kolaylık ile daha güzel bir ortamda çok daha fazla kişiye hizmet imkanı kazanacaklarını vurguladı.