Hastane hırsızları güvenlik kamerasına yakalandı

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde meydana gelen hırsızlık, güvenlik kamerasıyla tespit edildi.

Saniye saniye görüntülenen olayda beş kadın ve bir kız çocuğundan oluşan aile çetesi, takip ettikleri A.H. adlı kişiyi asansör önünde sıkıştırarak parasını gaspetti. Poliklinikler bölgesinde yakalanan zanlılar, polis ekiplerine teslim edildi. Zanlıların üzerinden, daha önce F.Y. ve İ.A. adlı başka şahıslardan gaspettikleri anlaşılan iki cüzdan çıktı. Kız çocuğunu, hastane güvenlik görevlilerinin daha önce defalarca kapkaç suçlamasıyla polise verdiği belirlendi.

EÜ Koruma ve Güvenlik Şube Müdürü Ömer Karaca, vatandaşları hırsızlık ve kapkaç olaylarına karşı uyararak kalabalık ortamlarda dikkatli olmaları çağrısında bulundu. Hastanelerdeki hırsızlıkların çoğunlukla asansör girişlerinde gerçekleştiğini belirten Karaca, “Hastane hırsızları, her gün farklı hastanelerde çalışıyor. Sadece bu konuda uzmanlaşmış kişiler var. Artık hırsızları giyim kuşamlarından anlayabilmek mümkün değil, o yüzden her zaman dikkatli olmak gerekir.” dedi.

Karaca, hırsızlık ve kapkaç olaylarının son bulabilmesi için kişilerin paraları ya da eşyaları bulunduktan sonra şikayetlerini geri çekmemesi gerektiğini vurguladı.