Hastanede güvenlikci dayağı!

Çorum'da meydana gelen trafik kazasında babalarını kaybeden 3 kardeş, kazada yaralanan annelerini ziyaret için geldikleri hastanede güvenlik görevlileri tarafından darp edildiklerini iddia ederek şikayette bulundu.

Hafta sonu Osmancık-Kargı karayolunda bir kamyon ile özel otomobilin çarpışması sonucu, gurbetçi Nuri Karaahmet hayatını kaybetmiş, eşi Marea Luis Karaahmet ve kızı Aylin Karaahmet yaralanmıştı. Kazada yaralanan ve durumu ağır olan Marea Luis Karaahmet, Çorum Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Annelerini ziyarete gelen çocukları K.K., M.S., F.S., ve N.D., ziyaret saatleri dışında hastanede bulundukları gerekçesiyle güvenlik görevlileri tarafından darp edildiklerini iddia ettiler. Kazada hayatını kaybeden Nuri Karaahmet’in oğlu M.K., hastanenin yangın merdiveni bölümünde sigara içtiği sırada, bir görevlinin yanına gelerek ziyaret saatinin bittiği yönünde kendisini uyardığını, kendisinin de sigarasını bitirdikten sonra çıkacağını söylediğini bildirdi. Daha sonra aynı kişinin birkaç kişiyle birlikte yanına geldiğini ifade eden M.K., “Fransa’da ikamet ediyoruz. Babamız trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Annemiz de yaralı. Üzüntümüz büyük. Ben, yanıma gelen güvenlik görevlilerine ziyaret saatlerini bilmediğimi, ama sigaramı bitirdikten sonra dışarı çıkacağımı söyledim. Ama onlar beni hiç dinlemeden yanlarına birkaç kişiyi daha alarak beni tartaklamaya başladılar. Bunun üzerine aramızda tartışma başladı. Çıkan gürültü sonucu eşim, kızkardeşim ve amcamın oğlu da olay yerine geldi. Bir anda ne olduğunu anlamadan 10-15 görevlinin arasında kaldık. Coplarla ve telsizle darp edildik” dedi.

Kavganın, polisin müdahalesi sonucu önlendiğini vurgulayan M.K., hastanenin güvenlik görevlileri oldukları söylenen kişilerin polisin yanında dahi kendilerine saldırmaya çalıştıklarını söyledi. Kendilerini tartaklayan güvenlik görevlilerini şikayet edeceklerini söyleyen M.K., yaşanan olayı Fransa Başkonsolosluğu’na da ileteceklerini dile getirdi.

Çorum Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Aslan Erkan da konuyla ilgili Çorum İl Sağlık Müdürlüğü ve Valilik’e rapor sunduğunu, ayrıca yönetim olarak soruşturma başlattıklarını söyledi.