Hastanenin suları akmayınca hastalar şaşırdı kaldı

Erzurum'da insanlara şifa dağıtan Yakutiye Araştırma Hastanesi'nin suları, günün büyük bir kısmında akmazken, hastalar ve hastane personeli çaresiz bir şekilde suların akmasını bekliyor.

Hastanede derdine derman arayan hastalar günün büyük bir kısmında su beklerken, Hastane Başhekimi Akın Aktaş ise hastanede su sorunu olmadığını ve suların aktığını ileri sürdü. Başhekimin bu açıklamasına ise hastalar tepki göstererek suların devamlı kesildiğini ileri sürdü. Hastanede tedavi gören A.B., “Havalar çok sıcak olduğu için suya olan ihtiyacımız da artıyor. Ancak suların sık sık kesilmesi bizi sıkıntıya soktu. Ne su ihtiyacımızı karşılayabiliyor, ne de temizliğimizi yapabiliyoruz.” diyerek yetkililerden bu sorunun çözülmesini istedi.

M.K. isimli hasta ise, hijyenik bir ortam olması gereken hastane gibi bir kamu kurumunda böyle bir sorunun olmaması gerekdiğini dile getirdi. M.K., su problemin acısını bir değil, binlerce insan çektiğini vurgulayarak, “Bu sorunun acilen halledilmesi gerekiyor. Burada iyileşmeyi bekleyen birçok hasta var. Böyle giderse hastalar daha çok rahatsızlanacak.” diye konuştu.