Hastaneye giden hamile kadın kayboldu

Aydın'ın Söke İlçesi'nde, bacaklarındaki rahatsızlık için dört gün önce hastaneye fizik tedavisine giden dört aylık hamile Demet Çelik eve dönmedi.

İnşaat işçisi 26 yaşındaki Ömer Çelik, beş ay önce, bacaklarından rahatsızlık olan 27 yaşındaki Demet Çelik’le severek evlendi. Fevzipaşa Mahallesi Kuzey Sokak’ta oturan Ömer Çelik, zaman zaman fizik tedavi gören dört aylık hamile eşini yalnız bırakmayarak, perşembe sabahı Faik- Fehime Kocagözoğlu Devlet Hastanesi’ne fizik tedaviyle götürdü.

Karısını hastanede bırakan Çelik, daha sonra işine gitti. Akşam eve döndüğünde eşini bulamayan Ömer Çelik önce hastaneye gitti, bulamayınca gidebileceği arkadaş ve akrabalarını tek tek dolaşarak aradı. Ancak eşini bir türlü bulamayan Ömer Çelik tüm hastaneleri ve karakolları da araştırmasına rağmen izine rastlayamadı.

Eşinin hamile olmasının kendisini daha da endişelendirdiğini belirten Çelik, “Sanki yer yarıldı da içine girdi. Aşkım, ne olursun, yuvamıza dön. Ben sensiz yaşayamam. Başına bir şey gelirse ben de yaşayamam” dedi.
“Elimden yapacak bir şey gelmiyor. Çaresiz olmam, beni daha çok üzüyor. Lütfen eşim görenler, en yakın karakola haber versin” diyerek çaresizce gözyaşı döktü.