Hatali sollama 9 kisinin hayatina mal oldu

ERZURUM - Erzurum'da hatali sollama nedeniyle meydana gelen trafik kazasinda Yüzügüldü ailesinden 9 kisi yasamini yitirdi.

Kazada Askale Çimento’da isçi olarak çalisan taksi soförü Vehbi Yüzügüldü (40), babasi Ebubekir Yüzügüldü (75), annesi Nezehe (57), esi Fatma (40), çocuklari Emirhan (1), Eyüp (2), Ömer Faruk (8), Hatem (9) ve Fatih (12) olay yerinde yasamini yitirdi. Erzurum’un Askale ilçesinde ikamet eden Yüzügüldü ailesi, Haydari köyündeki yakinlariyla bayramlasmak için yola çiktiklari ifade edildi.

Askale’de oturan Yüzügüldü ailesi, Erzurum merkez Haydari köyündeki yakinlarina gecikmis bayram ziyaretinde bulunmak için yola çikti. Askale Çimento’da çalisan Vehbi Yüzügüldü’nün kullandigi otomobil, Erzurum- Bingöl karayolu 10. kilometresinde hatali sollama nedeniyle karsi yönden gelen Ibrahim Koç’un yönetimindeki otobüsün altina girdi. Kaza sonrasi Yüzügüldü ailesinin bütün fertleri yasamini yitirdi.

Otobüs sürücüsü Ibrahim Koç ise gözaltina alindi. Yapilan alkol muayenesinde Koç’un alkol kullanmadigi ortaya çikti.

Kaza sonrasi cenazeler Erzurum Aziziye ve Numune Hastanesi morguna kaldirilirken, cenaze yakinlari fenalik geçirdi. Otobüste bulunanlardan ölen ya da yaralanan olmazken, yolcularin çogunlugunun üniversite ögrencilerinden olustugu bildirildi. Otobüsle Osmaniye’den Erzurum’a gelen Sinan Kaya, “Soför degisikligi yapilmisti. Yolda gelirken araç önümüze birden çikti. Bizim soför kaçmaya çalisti ama kaçamadi. Biz de gözümüzü kapattik. Taksi otobüsün altina girdi. Biz de sasirdik. Bir anda oldu.” ifadelerini kullandi.