Hatay’da ek depo ilavesi yapan 2 otobüs alev alarak yandi

HATAY - Antakya'da ek depo ilavesi sirasinda alev alan 2 yolcu otobüsü cayir cayir yandi.

Edinilen bilgiye göre olay Antakya’ya bagli Kuzeytepe Beldesi’nde meydana geldi. Antakya’da sehirlerarasi yolcu tasimaciligi yapan 31 HV 434 Plakali özel otobüs ile plakasi tespit edilemeyen bir baska otobüse Kuzeytepe Beldesi’nde Günay Kesere ait tamir atölyesinde yakit deposunu büyütmek için kaynak ile ek yapilirken yangin çikti.

Bir anda otobüslerde bulunan yakit dolu bidonlarin alev alarak patlamasi sonucu yan yana duran 2 otobüs yanmaya basladi. Kendi olanaklariyla yangini söndürmeye çalisan is yeri çalisanlari Kuzeytepe Belediyesi Itfaiye Müdürlügü ve Antakya Belediyesi itfaiyesinden yardim istedi.

Olay yerine gelen Kuzeytepe ve Antakya Belediyesi’ne ait itfaiye ekipleri yangina müdahale ederek kontrol altina almayi basardi. Yanginda 2 otobüs tamamen yanarken kaynak yapan Tümür Dagli (27) vücudunun çesitli yerlerinden yanarak Özel Akdeniz Hastanesi’ne kaldirildi.

Yangindan sonra Mehmet Tüncer ve abisi Özgür, itfaiyenin geç geldigi gerekçesiyle Kuzeytepe Belediye Baskani Zihni Atese saldirdi. Olay yerinde bulunan jandarma ekibi kavgayi büyümeden önledi.