Hatay’da imama taciz iddiasıyla linç!

Antakya merkeze bağlı Narlıca beldesinde vatandaşlar, bir kıza sözlü tacizde bulunduğu iddiasıyla Yolağzı Camii imamı Ş.T.'ye saldırdı.

Olaylar, 13 yaşlarındaki bir kızın mahalle muhtarına gidip, kendisine sevgi sözcükleri içeren mesajlar attığı gerekçesiyle imam Ş.T.’den şikâyetçi olması ile başladı. Kızın yalan söylediğini düşünen muhtar, kızdan Ş.T.’yi cep telefonu ile aramasını ve görüşmeyi kendilerine dinletmesini istedi. Bir kısım mahalle sakininin de bulunduğu ortamda imam Ş.T.’yi arayan genç kıza sevgi sözcüklerini tekrarlayan ve evlenmek istediğini söyleyen Ş.T., kızı camide bulunan Kur’an odasına çağırdı. Bu görüşmeyi kaydeden mahalle sakinleri, kızın söylediklerine inanarak Narlıca Beldesi Yolağzı Camii’ne yöneldi. Cami önüne gelen grup imamı Ş.T.’ye saldırdı. Ş.T., kalabalıktan kendini camiye kilitleyerek kurtuldu. Cami önünde toplanan kalabalık, cami yanında bulunan ve Ş.T.’nin eşi ve 3 çocuğuyla yaşadığı cami lojmanını taşladı. Polise haber verilmesi üzerine gelen ekipler Ş.T.’yi kalabalığın içinden alarak Vilayet Polis Karakolu’na götürdü.

Vilayet polis karakolunda bir süre kalan Ş.T., basın mensuplarının görüntü almasını engellemek amacıyla farklı kapıdan çıkarılarak kontrol amacıyla Antakya Devlet Hastanesi’ne götürüldü.
Ş.T., daha sonra yine polis kontrolünde tekrar Vilayet Polis Karakolu’na getirildi.

Mahalle sakinlerinden Emrah Aydın, kızın iddialarını duyduklarını ve muhtarın yanında kızın imam Ş.T. ile yaptığı telefon görüşmesini dinlediklerini belirterek, “Muhtar, imam Ş.T.’yi muhtarlığa çağırdı. İddiaları ona sormak için. Ancak mahalleden bazı gençler telefondaki sözlerini duyunca imama saldırdı. O da kendini camiye kilitledi. Kısa süre sonra bazı gençler imamın evini taşlamaya başladı. Bu arada polis geldi ve imamı camiden çıkararak götürdü.” dedi.

Bu arada, Antakya Devlet Hastanesi acil girişinde görüntü almak isteyen gazeteciler hastane güvenliği tarafından engellendi. Acilden çıkarılmak istenen bir basın mensubunun kamerasının vizörü kırıldı.