‘Hatırlatma amaçlı bir kamp’

Ankara'da Ağustos ayında yapılacak olan Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren Yıldız Erkek A Milli Takım, Ankara Basketbol Kulübü Spor Salonu'nda sabah antrenmanını yaptı.

“HAZİRAN AYI SONUNA KADAR BİR DAHA TOPLANAMAYACAĞIZ”

Yıldız Erkek A Milli Takım Antrenörü Levent Topsakal, 3 gündür Ankara’da olduklarını belirterek, “Avrupa Şampiyonası öncesinde planladığımız kısa süreli bu kampın amacı birlikte olmak ve temel bilgileri tekrarlayarak genel bir hatırlatma yapmak. Mayıs ayında Türkiye Şampiyonaları olduğu için kamp yapma fırsatımız olmayacak. Haziran ayının sonuna kadar bir daha toplanamayacağız. Uzun kamp dönemi öncesinde Ankara’da yaptığımız bu 5 günlük kampı çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Haziran ayının sonunda uzun bir kamp yapacağız ve şampiyona sürecimiz bu kamp ile başlayacak. Önümüzdeki 2 gün içerisinde 1 hazırlık maçı yapmayı da planlıyoruz. Ayrıca aday kadroya yeni çağırdığımız Melih Mahmutoğlu’nu da bu kamp süresinde değerlendirme imkanı bulduk” diye konuştu.

KAMPA 14 SPORCU KATILDI

11 – 20 Ağustos tarihleri arasında Madrid’de düzenlenecek olan ve 16 takımın 4 grupta mücadele edeceği Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek Yıldız Erkek Milli Takımının hazırlık kampında şu isimler yer alıyor; Birkan Batuk, Teoman Örge, Volkan İncekara, (Ülker), Erdinç Balto (Pınar Karşıyaka), Şuacan Pişkin, İlkan Karaman (İTÜ), Andre Kislitsin, Deniz Kılıçlı, Ali Işık, Melih Mahmutoğlu(Efes Pilsen), Burak Muştucu, Muratcan Esenler (Yeşimspor), Turan Üner(TED Kolejliler), Gökhan Şirin (Darüşşafaka), TEKNİK HEYET Levent Topsakal (Antrenör) Timuçin Gencer (Yrd.Antrenör) Ömer Büyükaycan (Yrd.Antrenör) Nezaket Çetin (Yrd.Antrenör) Mehmet Döğüşken (Menajer) Mesut Akgün (Masör)