Hava kirliliğine çözüm arayışı

Tüm yurtta hava kirliliğine karşı mücadeleye ve vatandaşları bilinçlendirme çalışmalarına devam ediliyor.

Bursa, Yıldırım Belediyesi Meclisi Salonu’nda düzenlenen toplantıya katılan Belediye Başkanı Özgen Keskin, ilçesinde doğalgaz kullanımının yaygınlaşamaması nedeniyle, özellikle kış aylarında yaşanan hava kirliliğinin önemli bir sorun olduğuna isöyledi.Doğalgaz yatırımları konusunda BursaGaz firmasından 2006 yılı için söz aldıklarını dile getiren başkan Keskin, konunun takipçisi olacaklarını ancak hava kirliliğinin yanı sıra özellikle gürültü kirliliğinin çözümlenebilmesi için de halkın desteğinin gerektiğinin altını çizdi.

Muhtarlar ile vatandaşa ortak çalışma çağrısı’nda bulunan Keskin, “Yıldırım İlçesi’nde ne yazık ki gürültü kirliliği çok yoğun bir şekilde yaşanmaktadır. Sokaklarda ve caddelerde yüksek sesle bağıran ve halkımızı rahatsız eden seyyar satıcılar konusunda duyarlı olmanızı istiyoruz. Bu konuda belediyenin ilgili birimlerine şikayetlerinizi bildirin.

Ülke olarak ne kadar uygarlaşırsak o derece sorunlarımızın azalacağına inanıyoruz. Bu da elbirliği ile gerçekleştirilecektir” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı’nda görevli Çevre Mühendisi Serap Erdinç’in sunumunda gerçekleştirilen seminerde de, hava ve gürültü kirliliği sorununun en aza indirilmesine yönelik uygulamalar üzerinde duruldu ve katılımcılara kentte yaşamanın getirdiği sorumluluklar hatırlatıldı.