Hava sicakligi artacak

ISTANBUL - Hava sicakliginin, yarin yurdun bati kesimlerinde, Persembe ve Cuma günü ise tüm yurtta hissedilir derecede artacagi bildirildi.

Yurdun bati kesimleri ise bu geceden itibaren orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir ilik ve yagisli havanin etkisine girecek. Marmara’nin batisi ve kiyi Ege’de bu gece baslayacak yagislar, yarin Marmara, Kiyi Ege ve Bati Akdeniz kiyilarinda yagmur ve saganak, iç Anadolu’nun kuzeybatisi, Afyonkarahisar, Kütahya ve Bolu çevrelerinde karla karisik yagmur ve kar seklinde görülecek. Yagislarin bu gece ve yarin Marmara’nin batisi ile kiyi Ege’de etkili olmasi bekleniyor.

Persembe günü ise Marmara, Ege, bati Akdeniz, iç Anadolu’nun batisi ile bati Karadeniz bölgelerinde yagislar yagmur ve saganak seklinde devam edecek. Yagislar, özellikle Marmara’nin güney ve batisi ile kiyi Ege’de etkili ve sürekli olacak.

Rüzgar yurdun bati kesimlerinde (Marmara’nin batisi, Ege ve Bati Akdeniz) güney ve güneydogu yönlerden kuvvetli ve kisa süreli firtina seklinde esecegi tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIGI ARTACAK

Hava sicakligi yarin yurdun bati kesimlerinde, Persembe ve Cuma günü ise tüm yurtta hissedilir derecede artacak.

Devlet Meteoroloji Isleri Genel Müdürlügü’nün uyarisinda, bugün yurdun dogu kesimlerinde görülecek kar yagislari, buzlanma ve don olayi ile yarin Marmara’nin batisi ve kiyi Ege’de kuvvetli rüzgarla birlikte görülecek etkili saganak yagislarin olusturacagi olumsuz sartlara karsi (sel, su baskini, taskin, soba zehirlenmeleri vb.) ilgililerin ve vatandaslarin tedbirli olmalari istendi.