Havalar gelecek hafta ısınmaya başlayacak

Güneşin yüzünü daha fazla göstermesiyle birlikte gelecek hafta başından itibaren gündüz sıcaklıklarının batı bölgelerden başlayarak artacağı bildirildi.

Bu yerlerde gece ayazları etkili olurken, sabah saatlerinde yoğun olmak üzere sis meydana gelecek.

Bugün ayrıca Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları yağışlı, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek. Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarındaki yağışlar, kıyılarda yağmur, biraz daha iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Tüm yurt yarın parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun doğusu yağışlı geçecek. Yağışlar, Karadeniz kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olacak. Marmara ile iç ve doğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde yoğun olmak üzere sis görülecek. Yurdun iç ve doğu kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don meydana gelecek.

Çarşamba günü ise tüm yurt parçalı ve çok bulutlu, Güney Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun güneybatısı, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu yağışlı olacak. Akdeniz ve Güney Ege’de yağmur ve sağanak, Karadeniz kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde ise kar görülecek.

Yurt geneli Perşembe günü, parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’nun güney kesimleri ile Güneydoğu Anadolu ve Afyon çevresi yağışlı geçecek. Yağışlar, Akdeniz kıyılarında yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olacak.