Havalimanında yolcular Türk kahvesiyle uğurlanıyor

Atatürk Havalimanı'nda dış hatlar gidiş katında açılan sergi ve standa gelen yolcular, yurtdışına Türk kahvesi ve lokumuyla uğurlanıyor.

Atatürk Havalimanı’nda dış hatlar gidiş katında açılan sergi ve standa gelen yolcular, yurtdışına Türk kahvesi ve lokumuyla uğurlanıyor. Türk kahvesinin tadına bakan yerli ve yabancı yolcular, Türk kahvesinin Avrupa ve İtalyan kahvesinden daha kuvvetli aroması olduğunu söyledi.

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş katında bulunan TAV Galeri’de ‘Türk Kahvesinin Yolculuğu’ sergisi açıldı. Serginin yanında yolculara Türk kahvesi ve lokumu ikram edildi. Sergiyi gezen yolcular daha sonra kahvenin ve lokumun tadına baktı.

Avustralya’ya giden Joson Lee, Türk kahvesinin tadına daha önce de baktığını ve beğendiğini söyledi. Türk kahvesinin Avrupa, İtalyan kahvesinden daha kuvvetli aroması olduğunu ifade eden Lee, Türk tatlılarını da çok beğendiğini dile getirdi.

Amerika’ya oğlunu göndermek için Atatürk Havalimanı’na gelen Fahriye Okan da Türk kahvesinin yurt dışına tanıtılmasının gurur verici olduğunu söyledi. Sık sık Amerika’ya gidip geldiğini anlatan Okan, “Yurt dışına tanıtılması benim gururumdur. Kahve ve lokumlar harikaydı. Tatmak, tadına bakmak gerekir.” dedi.

Almanya’ya gitmeden önce stantta Türk kahvesi içen Fatma Nurman ise “Giderayak kahve içmek bence çok güzel. Yolculuk öncesi bana da çok iyi geldi. Türk kahvesi benim için diğer kahvelere göre çok güzel. Tanıtımı çok az yapılıyor, tanıtımın yapılması gerekiyor. Havalimanında da böyle bir etkinliğin yapılması çok güzel. Hiç tatmayanlar var, onlar için de güzel bir uygulama olmuş.” diye konuştu.