Havza’da KÖYDES toplantısı yapıldı

Havza İlçesi ve Köylerine Hizmet Götürme Birliği Olağanüstü Meclis Toplantısı Kaymakam Yunus Kalaycı başkanlığında gerçekleştirildi.

Havza İlçesi ve Köylerine Hizmet Götürme Birliği Olağanüstü Meclis Toplantısı Kaymakam Yunus Kalaycı başkanlığında gerçekleştirildi.

Havza Halk Eğitim Merkezi salonunda yapılan toplantıya Havza Kaymakam Refiki Mehmet Göze, Birlik Saymanı Aslan Çalışkan, İl Encümen Üyesi Bülent Şahin ve köy muhtarları katıldı. Kalaycı, 2013 1. Etap Köydes projelerinin belirlenen takvim öncesi bitirileceğini belirterek, “Ek Köydes projelerinde ise hazırlanan projelerimizin yapımları hızla devam ediyor. Projeler dışında köylerimizin aciliyetli ihtiyaçları da bu arada giderildi. Köydes programları tamamlandıktan sonra elimizdeki imkanlar doğrultusunda köylerimize hizmet edeceğiz. Bilindiği üzere yerel seçimler yaklaşmakta ve birçoğunuz yeniden aday olacaksınız. Sizler ortamı geren değil yatıştıran kişiler olmalısınız. Sorunsuz bir seçim süreci diliyorum.” dedi.

Kaymakam Kalaycı, muhtarlara 2360 sayılı Büyükşehir Belediye Yasası ve Havza İlçesi ve Köylerine Hizmet Götürme Birliği’nin kapanma süreci hakkında bilgi verdi. Daha sonra Birlik Saymanı Aslan Çalışkan tarafından Köydes çalışmaları anlatıldı.

Bilgilendirme sonrası Olağanüstü Meclis Toplantısı gündem maddeleri görüşüldü.