Hayat Bilgisi’ne hayat dersi

Hayat bilgisi dizisinin 2 oyuncusu kaldıkları evde bıçak zoruyla gasp edildi

Zanlılar, içerden aldıkları anahtarla Yılmazer’e ait otomobili çalıp kaçarken kaza yapınca, zanlılardan biri polis tarafından kovalanarak yakalandı. Gözaltına alınan 18 yaşından küçük zanlının rahat tavırları dikkat çekti.

Edinilen bilgiye göre, Ceyhun Yılmaz’a ait, Beşiktaş Ortaköy Marmara Sitesi D Blok’ta bulunan eve sabah saat 05:00 sıralarında hırsızlık amacıyla 2 kişi girdi. Yılmaz ve aynı evde yaşayan tiyatro sanatçısı Paşahan Serkan Yılmazer, ayak seslerine uyanarak daireyi kontrol etmeye başladı. Ceyhun Yılmaz ve Paşahan Serkan Yılmazer bir odada zanlılarla karşı karşıya kaldı. Zanlılardan birisi cebindeki bıçağı çıkararak Yılmazer’in boğazına dayadı. Diğer şahıs ise evde bulunan 5 cep telefonu, 1 diz üstü bilgisayar, cüzdanlar ve Yılmazer’e ait otomobilin anahtarını alarak pencereden atladı. Diğer zanlı ise “Polise haber verirseniz öldürürüm” diye tehdit ederek kaçtı. 18 yaşından küçük olduğu öğrenilen zanlılar, Yımazer’in 34 TY 989 plakalı otomobiline binerek kaçmaya başladı. Kaçarken aşırı hız yapan şahıslar, Etiler Yeniyol’da şarampole girerek kaza yaptı. Zanlılardan U.D.(17) polis tarafından kovalanarak yakalandı. Diğeri ise kaçmayı başardı.

Yakalanan U.D. Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği’ne götürüldü. 17 yaşındaki zanlının rahat tavırları dikkat çekti. Olaydan sonra sözkonusu dairede inceleme yapan polis, alınan parmak izi ve yakalanan zanlının ifadeleri doğrultusunda kaçan şahsı yakalamak için çalışma başlattı.