Hayata son bakış!

Yılbaşı gecesi Beyoğlu’nda vurulan öğrenci Adem’in (20) beyin ölümü gerçekleşti.

Yeni yılda maganda kurşunuyla komaya giren üniversiteli hayata tutunamadı. İnşaatlarda sıvacılık yaparak yavrusunu okutan baba, ’Keşke o kurşun bana sıkılsaydı’ diye ağlıyor.

Sevinç kısa sürdü

İstanbul’da yeni yıl kutlaması için arkadaşlarıyla gittiği Taksim’de bir magandanın silahından çıkan kurşunla ağır yaralanan üniversiteli Adem Doğan (20), yaşam mücadelesini kaybetti. Taksim İlkyardım Hastanesi’nde tedavisi süren gencin dün akşam beyin ölümü gerçekleşti. Adem’in iyileşmesi için büyük umutlarla hastanede bekleyen ailesi ve arkadaşları, dün sabah acıyı ve sevinci bir arada yaşadı. Görevliler “Oğlunuz öldü” deyince, aile derin bir acıya boğuldu. Ancak kısa süre sonra başka bir gencin kazada öldüğü anlaşıldı. Yanlışlık aileyi umutlandırırken, birkaç saat sonra acı haber geldi.

İsyan ediyor

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi Doğan’ın ölümü, ailesini yıktı. Yüreği yanık aile, yavrularının organlarını bağışlamak istemedi. İnşaatlarda sıvacılık yaparak 2 evladını büyütüp okutan Ahmet Doğan, “O kurşun bana saplansaydı” diye ağlıyor. Yaşına rağmen çocuklarını en iyi şartlarda yaşatmaya çalışan baba, sosyal güvencesi olmadığı için büyük çaresizlik içindeydi. Parası olmadığı için oğlunu özel hastaneye götüremeyen dertli baba, “Onu okutmak için yemedim, içmedim” diyerek isyan ediyor.