Hayatını kaybeden öğretmenlerini karanfillerle uğurladılar

Akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybeden Çamlıca İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Esat Çolak (49), öğrencilerini ve sevenlerini yasa boğdu.

Yakalandığı Akciğer Kanseri hastalığına yenik düşerek hayatını kaybeden Esat Çolak için Çamlıca İlköğretim Okulu önünde tören düzenlendi. Okul bahçesindeki törene katılan minik öğrenciler, öğretmenlerinin tabutunu görünce gözyaşlarına hakim olamadı. Üsküdar Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer’in de katıldığı veda töreninde dualar okundu ve helallik istendi. Öğretmenlerine haklarını helal eden öğrenciler, cenazenin okul bahçesinden götürülmesi sırasında birbirlerine sarılarak uzun süre ağladı. Bu sırada bazı öğrenciler ellerindeki karanfileleri tabutun üstüne bırakırken, bazıları da gözyaşları arasında öğretmenlerinin tabutuna el salladı. Duygularına hakim olamayarak uzun süre gözyaşı döken öğrencileri, aileleri ve öğretmenleri teselli etti.

Bu arada, okul bahçesindeki tören sırasında Esat Çolak’ın ailesi fenalık geçirdi. Bu sırada ayakta durmakta güçlük çeken aileye okuldaki görevli öğretmenler destek oldu.

Öğrencilerin beyaz karanfillerle uğurladıkları Esat Çolak’ın cenazesi, İlahiyat Fakültesi Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.