Hayatlarını gondolda birleştirdiler

Nevşehir'de bir çift, hayatlarını Kızılırmak Nehri'nde gondol üzerinde 'Evet' diyerek birleştirdi.

Nevşehir’de bir çift, hayatlarını Kızılırmak Nehri’nde gondol üzerinde ‘Evet’ diyerek birleştirdi.

Evlenmek üzere Nevşehir’in Avanos Belediyesi’ne başvuran İsrafil Baran ve Gülseren Keskin çifti, Avanos Belediyesi Nikâh Memuresi Hülya Köse ve şahitlerin huzurunda, Kızılırmak Nehri üzerinde gondol üzerinde ‘Evet’ diyerek mutlu bir hayatın kapısını açtı. Mutlu çifte ırmak kenarındaki ve Tahta Köprü üzerinde bulunan vatandaşlar da alkışlarıyla destek verdi.

İlk tanıştıkları günden bugüne gondolda nikah kıydırma hayali kurduklarını söyleyen gazeteci İsrafil Baran, “Tanıştığımız günden bugüne sürekli Avanos’a gelirdik. Gondolda nikah kıydıran çiftleri gördüğümde, ben de burada nikah kıydırma kararı aldım. Şimdi nikahımızı burada gerçekleştirdik. Evlilik kararımızı da Avanos’ta almıştık. Çok mutluyuz.” dedi.

Türkiye’nin en uzun nehri olan Kızılırmak Nehri üzerinde, Avanos’ta gerçekleştirilen gondol turları benzer romantik etkinliklerle genç çiftlerin mutlu günlerine katkı sağlıyor. Birçok yeni evlenen genç çift hayatlarının mutlu anlarını Avanos’ta albümleştiriyor. Kızılırmak kenarındaki rekreasyon alanları, nezih ve doğal güzellikleri ile genç çiftlerin önemli günlerinde fotoğraf albümlerine mekân oluyor.