Haydar Baş yine sahneye çıktı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, yaşanan küresel krizden dünyayı kurtaracak projenin kendi ellerinde olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Baş, ürettikleri projelerin çeşitli kesimler tarafından kopya edildiğini belirten Baş,“Dünya çapında bir tez ortaya koydum, şimdi herkes bunu kendine mal etmeye çalışıyor. Projelerimden alıntı yapanların listesine CHP lideri Deniz Baykal da eklendi” dedi.

“Bedava elektrik geliyor”

29 Mart 2009’da yapılacak yerel seçim faaliyetleri kapsamında yurt turunu sürdüren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde seçmenleriyle buluştu. BTP Lideri Baş, düzenlenen toplantıda BTP’nin Çamlıhemşin Belediye Başkan adayı olarak Recep Ali Çakır’ı kamuoyuna takdim etti. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, konuşmasının başında partisinin Çamlıhemşin için düşündüğü projelerden sadece birini açıkladı ve belediye başkanlığını kazanmaları halinde rüzgardan elde edilecek enerjiyi halka bedava dağıtacaklarını söyledi. BTP Lideri Haydar Baş, “Çamlıhemşin’e rüzgar türbinleri yerleştireceğiz. İnşallah bizim belediyemiz döneminde evlerinize elektriği bedava alacaksınız” dedi.

“Krizden kurtuluş reçetesi bizde”

Ardından gündeme ilişkin konular üzerinde değerlendirmelerde bulunan BTP Genel Başkanı, yaşanan krizden bütün dünyayı kurtaracak tezin ve projenin kendilerinde olduğunu söyledi. “Gelin bir seferliğine mensup olduğunuz partileri çeyiz sandığına koyun” diyen Prof. Dr. Baş, el ele verirsek Türkiye’nin üstesinden gelemeyeceği hiçbir sorunu kalmayacağını belirtti. Haydar Baş şunları söyledi: “Gerek genel siyasette, gerek belediyelerde BTP ile olacağız ve karnımızı doyuracağız. Bir elimiz yağda, bir elimiz balda olacak. Ben bu işi yapmaya söz veriyorum. Siz de bana söz veriyor musunuz?”

“Projelerimizi noterden tasdiklettik”

Seçimlerden önce hazırladıkları projelerin kimi çevreler tarafından görmezden gelindiğine dikkatleri çeken Prof. Dr. Baş, bu projelerin her birinin noter tasdikli taahhütname haline getirildiğinin altını çizdi. “Kendisine güveni olmayan bir kişinin bunları gündeme getirmesi mümkün mü?” diye soran BTP Genel Başkanı; vatandaşlık maaşı, ev kadınlarına meslek maaşı, asgari ücretin 2 bin YTL’ye yükseltilmesi gibi projelerin noter tasdikli taahhütname haline getirildiğine işaret etti. Gelin bu sefer bir ve beraber olalım çağrısında bulunan Prof. Dr. Baş, seçmenleri BTP bayrağı altına davet etti.

“Baykal projelerimden kopya çekiyor”

“Dünya çapında bir tez ortaya koyduk, şimdi bütün dünya kopya çekiyor” diyen BTP Genel Başkanı Baş, projelerinden alıntı yapanların listesine CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın da katıldığını da bildirerek, “Bunlara kesinlikle inanmayın. Çünkü bu işi yapabilmek için (350 sayfayı aşkın Milli Ekonomi Modeli adlı kitabını göstererek) bu kitaptaki kadar bilgin olacak. Kopya çeken talebe gibi. Oturup gece karanlığında dinliyorlar, not alıyorlar, kendi fikirleriymiş gibi millete anlatıyorlar. Ben işçiden, çiftçiden yola çıkıyorum. Biz çitçinin, memurun, hayvan yetiştiricisin, ev kadınının, çocuğun cebine para koyuyoruz ve bunları iyi bir tüketici yapıyoruz” diye konuştu.

“Vatandaşın cebi dolacak”

İktidarları döneminde sıradan bir Türk ailesinin cebine en az 4 bin YTL para gireceğine dikkat çeken Prof. Dr. Baş, böyle bir ortamda pazar sorununun olmayacağını dile getirdi. Bir ilim ve siyaset adamı olarak bütün bunları halkın huzuruna getirdiklerini kaydeden Prof. Dr. Baş, “Finale kalacağız. Final maçı BTP ile diğer partiler arasında olacak” ifadelerini kullandı.