Haydar Dümen’in saldırganı tutuklandı

Cinsel Yaşam uzmanı Dr. Haydar Dümen'e silahlı saldırı girişiminde bulunan Hüseyin Aslan, savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Cihangir’de Haydar Dümen’e silahlı saldırı yapmaya çalıştığı iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra poliste ifade vermeyen Hüseyin Aslan, bugün Cumhuriyet Savcısına ifade verdi. Daha önce kendisini sorgulayan polislere önce bir arkadaşı için saldırıyı düzenlemeye çalıştığını daha sonra da meşhur olmak için yaptığını anlatan Hüseyin Aslan, savcıya ise başka bir ifade verdi. Haydar Dümen’i daha önceden hiç tanımadığını ve bir sorunu olmadığını anlatan Hüseyin Aslan, “Benim bir sorunum vardı. Telefon edip randevu aldım. Oraya gittiğimde girişte görevliler beni karşıladı. Ancak daha doktorun yanına girmeden para istediler. Yanımda para olmadığını söylediğimde aramızda tartışma çıktı. Tartışma sırasında üzerime atlayıp bana vurmaya başladılar. Benim Haydar Dümen’le bir sorunum yoktu. Girişteki görevliler yüzünden böyle oldu” dedi.

Hüseyin Aslan, Cumhuriyet Savcılığında ifadesinin tamamlanmasının ardından tutuklanma isteği ile sevkedildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.