Hayırsever iş adamından 2 bin Suriyeli aileye gıda yardımı

Gaziantepli hayırsever bir işadamı tarafından yaklaşık 2 bin Suriyeli aileye temel gıda yardımı yapılacak.

Gaziantepli hayırsever bir işadamı tarafından yaklaşık 2 bin Suriyeli aileye temel gıda yardımı yapılacak. 3 gün sürecek yardımlarda daha çok aileye ulaşılması hedefleniyor.

Şanlıurfa Ceylanpınar Kızılay Şube Başkanı Abdurrahman Sarıca, Ceylanpınar ilçesinde kalan Suriyelilere yardım kampanyası düzenlediklerini söyledi. Gaziantep’ten hayırsever bir işadamı tarafından 200 bin aileye yetecek yardım yapıldığını ifade eden Sarıca, Ceylanpınar kaymakamlığı kontrolleri altında ailelere ulaşılmaya çalışıldığın dile getirdi. Sarıca şunları kaydetti: “Ceylanpınar ilçesinde ikamet eden Suriyeli vatandaşlara 2 bin aileye ulaşmaya çalışıyoruz. Şuana kadar 1 bin 500 aileye ulaştık. Daha 3 gün dağıtımımız devam edecek. Eğer yetişmezse tekrar kaynak arayacağız. Bu yardımları devam ettirmeye çalışacağız. Paketlerimizin içerisinde temel gıda ihtiyaçları bulunuyor. Ceylanpınar Kızılay Şubesi olarak bu faliyetleri elimizden geldikçe devam ettirmeye çalışacağız. Halka ne kadar faydalı olabilirsek mücadelemiz devam edecek.”

Ceylanpınar Kızılay Şubesi önünde bekleyen çocuklara yetkililer tarafından meyve suyu ikramı yapıldı. Suriyeli vatandaşlarda aldıkları yardım kolilerini ellerine ve el arabalarına yükleyerek kaldıkları evlerin yolunu tuttu.